11 lat temu Adamek vs Briggs i o „Góralu” z Gilowic usłyszał cały świat!

To była piękna Biało-Czerwona noc! 21 maja 2005 roku w słynnej hali United Center w Chicago przy dopingu 20 tys. kibiców o pas WBC kategorii półciężkiej zmierzyli się wówczas niepokonany Tomasz Adamek (28-0, 20 KO) i Paul Briggs (23-1, 17 KO).

Tej nocy bokserski świat tak naprawdę dopiero usłyszał o wielkim wojowniku z Gilowic. Według wielu ekspertów była to jedna z najlepszych walk w historii polskiego boksu! Tomek do pojedynku z Briggsem pierwszy raz wchodził przy dźwiękach słynnego już “Pamiętaj” Funky’ego Polaka. Wydawało się, że do walki mogło nie dojść, ponieważ 4 tygodnie przed pojedynkiem Adamek doznał złamania nosa. Jednak nie wymiękł i przystąpił do mistrzowskiego starcia z niezaleczonym urazem.

Panowie zrobili w ringu mega show i po fantastycznym, emocjonującym, wyczerpującym i niezwykle wyrównanym boju po 12 rundach Tomasz Adamek został Mistrzem Świata WBC kategorii półciężkiej! Sędziowie wypunktowali 2 do remisu na korzyść Polaka (117-113, 115-113, 114-114). Mało tego na początku walki odnowiła się kontuzja “Górala” i Tomek walczył ze złamanym nosem pokazując to z czego słynie do dziś, wielkie serce do walki! Warto przeżyć te emocje raz jeszcze:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*