75 medali przywiozą Polacy z Mistrzostw Europy WAKO San Sebastian

0
133

Zakończyły się Mistrzostwa Europy WAKO, które w 2015 roku gościły w hiszpańskim San Sebastian. Kadra Narodowa Polski przywiezie z tej imprezy bardzo pokaźny worek medali, szczególnie z występów w formułach ringowych.

Rywalizacja w K-1, Low Kick i Full Contact przyniosła naszym zawodnikom aż 44 krążki, w tym 10 złotych. Warto zauważyć, że w klasyfikacji drużynowej K-1 Polska uplasowała się na drugim miejscu (za Federacją Rosyjską). W tej najbardziej popularnej obecnie odmianie kickboxingu zdobyliśmy 4 złote medale, 8 srebrnych oraz 6 brązowych.

Low Kick to kolejne 3 złote, 2 srebrne i aż 11 brązowych medali, co dało trzecie miejsce drużynowo. Wyżej uplasowały się tylko Rosja i Serbia. Drużyna Full Contactu może pochwalić się, podobnie jak Low Kick, trzecim miejscem w klasyfikacji medalowej. Łącznie w Full Contact zdobyliśmy 3 złote i 8 brązowych medali.

Dodając do tego formuły planszowe Polska zdobyła na tych mistrzostwach aż 75 medali i w rankingu reprezentacji zajmuje 4 miejsce, za Rosją, Irlandią i Węgrami.

Niżej lista medalistów formuł ringowych. Niestety z uwagi na brak pełnych wyników na stronie WAKO nie udało nam się skompletować listy medalistów formuł planszowych.