Akademicki Puchar Świata Muaythai – podsumowanie dotychczasowych walk

Źródło : http://www.pzmuaythai.pl

W dniu dzisiejszym wcześnie rano podczas gdy nasi zawodnicy wypoczywali po kontrolnym ważeniu przed swoimi walkami odbyły się pokazy w ramach akcji „Sport to Twój Gang” (Sport is Your Gang). Dzieci zaprezentowały reżyserowane walki muay boran, taniec wai kru oraz muaythai aerobic.

11

Po obiedzie udaliśmy się na stadion gdzie od kilku dni odbywają się walki.

Jako pierwsza walczyła Natalia Leciejewska o wejście do finału z przeciwniczką z Turcji Tiken Fundą. Natalia walczyła z sercem, ale po 3 rundach niestety przegrała na punkty z zawodniczką z Turcji kończąc całe zawody z brązowym medalem.

12

Następnie Marcin Łepkowski o finał zawalczył z bardzo mocnym zawodnikiem Kuliabą Sergiim z Ukrainy. Walka była niezwykle wyrównana i zacięta, ale po 3 rundach to Ukrainiec wygrał na punkty, a Marcin zakończył udział w Pucharze z brązem na szyi.

21

 

Jako trzeci z kolei walczył Patryk Borowski-Beszta o swój finał z Rosjaninem Kosykh Ivanem. Po trzech rundach przewalczonych w bardzo dobrym stylu Patryk wygrał tą walkę na punkty przechodząc do finału, który odbędzie się w poniedziałek 23 marca 2015 roku.

31

Czwarty tego dnia walczył Łukasz Radosz, a na drodze do finału spotkał się z bardzo dobrym zawodnikiem Valentem Dzmitrym z Białorusi. Łukasz zaprezentował się z bardzo dobrej strony przez wszystkie rundy narzucając szybkie tempo walki. Jednak doświadczenie ringowe tym razem wzięło górę i to Białorusin wyszedł z tej walki zwycięsko, a Łukasz wywalczył brązowy medal.

Jutro zaplanowany jest dzień wolny od walk w celu regeneracji przed poniedziałkowymi finałami.

Natomiast w poniedziałek w finale Patryk zmierzy się z przeciwnikiem z Izraela Itai Gershonem.

Podsumowując dzisiejszy dzień chcemy bardzo podziękować wszystkim zawodnikom za wspaniałą postawę i ducha walki, a Patrykowi życzymy powodzenia w poniedziałkowym finale i trzymamy za niego kciuki.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*