Akhmat Kickboxing: Mateusz Duczmal vs Turpal Tokaev zmierzą się już 16 sierpnia w Groznym

Mateusz Duczmal, polski zawodnik trenujący w Bad Company Leeds, już w sierpniu wystąpi na Akhmat Kickboxing. W stolicy Czeczeni Polak zmierzy się z triumfatorem Tatneft Cup Turpalem Tokaevem.

Turpal Tokaev to rosyjski zawodnik, który w 2017 roku zwyciężył turniej Tatneft w Kazaniu pokonując dwóch zawodników DSF KC Dawida Żółtaszka i Petra Romankevicza. W 2014 roku, w ramach tej samej imprezy Tokaev musiał uznać wyższość innego polaka Tomasza Sarary. Walka zakończyła się decyzją po rundzie dodatkowej (zgodnie z zasadami Tatneft Cup, trzy pierwsze rundy nie są punktowane, jeśli nie ma w nich liczeń). Takaev ma za sobą serię siedmiu zwycięstw z rzędu.

Mateusz Duczmal w swoim ostatnim pojedynku pokonał bardzo doświadczonego Raymondsa Bonte zdobywając jednocześnie tytuł zawodowego mistrza świata. W marcu tego roku pokonał mocnego rumuńskiego zawodnika Christiana Ristea. Duczmala mogliśmy też oglądać na galach FEN, King of Kings oraz brytyjskim Homeshow.

Gala Akhamt Kickboxing odbędzie się 16 sierpnia w Groznym. Walka zakontraktowana jest w catchweight do 98 kg. Zwycięstwo Duczmala nad Tokaevem będzie świetnym pretekstem do ewentualnego zestawienia go z Tomaszem Sararą, za plecami którego jest sklasyfikowany w naszym rankingu polskiego zawodowego K-1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*