Arkadiusz Wrzosek vs Kai “The Faster” Durak na Granda PRO 4 – już 9 czerwca w Warszawie

Arkadiusz Wrzosek z warszawskiego klubu Copacabana będzie kolejnym, po Radosławie Paczuskim, zawodnikiem organizacji FEN, który wystąpi na czerwcowej Grandzie PRO. Na hali Torwaru Wrzosek, aktualny #2 rankingu wagi ciężkiej, zmierzy się z zawodnikiem z Niemiec Kaiem Durakiem.

Arkadiusz Wrzosek jest niepokonany w czterech ostatnich walkach. Po dwóch porażkach z dużo bardziej doświadczonymi Falinem i Moznym przyszedł czas na odbudowanie w walce z Kryspinem Kalskim. Od tego momentu pokonał Buchinskyego, Bizewskiego i Klimáča. Ponad dwumetrowy zawodnik z Warszawy w swoich dotychczasowych 9 walkach 6 razy zwyciężał, w tym 2 razy przed czasem.

Kai Durak to zawodnik niemieckiego klubu La Familia Fightclub Erfurt. 15 maja 2017 roku po pięciorundowym pojedynku zdobył pas Mistrza Europy IKBF pokonując Mustafe Isika. Legitymujący się rekordem 11-1 Durak jest o 6 lat starszy od Polaka, z którym przyjdzie mu się zmierzyć 9 czerwca. Jednak, co w przypadku Wrzoska nie jest tak oczywiste, zawodników różni tylko 3 cm w kwestii wzrostu, więc Arek nie będzie mógł bazować na standardowej dla siebie taktyce utrzymywania rywala w dystansie.

Gala Granda PRO odbędzie się 9 czerwca na hali Torwaru. Będzie to pierwszy raz gdy wydarzenie “wyjdzie” poza obiekt Legia Fight Club i patrząc na kartę walk – ma bardzo duże szanse na zapełnienie sporej części trybun warszawskimi kibicami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*