Artur Baradyn vs Martynas Jasiunas na KOK WGP 2017 w Wilnie – już 19 listopada

Można powiedzieć, że Artur Baradyn przebojem wdarł się w szeregi jednej z najlepszych europejskich organizacji kickboxingu, jaką jest King of Kings. Podopieczny Krzysztofa Humeńczyka uratował jedną z walk na marcowej gali KOK w Wilnie, “biorąc” ją (w zastępstwo za kontuzjowanego zawodnika) kilkanaście godzin wcześniej z przeciwnikiem walczącym o jedną kategorię wagową wyżej. Choć Baradyn walkę przegrał to zaprezentował solidną postawę. Wideo z walki znajdziecie tu.

Teraz Polak, po niemal 9 miesiącach, będzie miał okazję zrewanżować się Jasiunasowi za pojedynek z marca.

Pomiędzy ich ostatnią walką, a nadchodzącą obaj nie próżnowali. Białostocki zawodnik stoczył walkę na gali East Side Fight 2, którą wygrał. Zwyciężył także zawodową walkę w nadmorskim kurorcie Połąga. Co ważniejsze – Baradyn dwukrotnie brał udział w półzawodowych galach organizowanych przez Donatasa Simanaitisa Bushido SWAT, gdzie raz zremisował i raz zwyciężył czteroosobowy turniej. To wszystko dało jemu i jego trenerowi “argumenty” by wywalczyć szansę na rewanż, tym razem mając pełny cykl przygotowawczy do walki.

Z kolei Jasiunas wakacje 2016 spędził w Tajlandii, gdzie bynajmniej nie wypoczywał. Litwin podczas wyjazdu ciężko trenował w gymie Sitsongpeenong. Cały wyjazd zwieńczył wygraną walką. Trenowany przez swojego ojca zawodnik będzie z pewnością chciał udowodnić, że marcowe zwycięstwo nad Polakiem nie było spowodowane tylko wzięciem walki na ostatnią chwilę.

14991795_850830781723375_5534179940551098904_n

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*