Artur Bizewski pokonał Mateusza Duczmala na gali FEN 18 [skrót walki]

0
235

Podczas gali FEN 18, która odbyła się w Koszalinie, na karcie walk znalazło się miejsce tylko na jeden pojedynek na zasadach K-1. Była to walka w kategorii -95 kg. Artur Bizewski z Lęborka mierzył się w niej z mieszkającym w Leeds Mateuszem Duczmalem.

Artur Bizewski w swoich ostatnich trzech walkach na galach organizacji FEN wygrywał dwukrotnie z Marcinem Szrederem i przegrał z Arkiem Wrzoskiem. Pojedynek z Duczmalem była to jego druga z rzędu walka w kategorii -95 kg i widać, że ten limit służy zawodnikowi z Agoga Gym. Walka Bizewski vs Duczmal toczyła się w tempie typowym dla pierwszych rund w Muay Thai. Zawodnicy traktowali siebie nawzajem ze zbyt dużym respektem i w efekcie poza kilkoma bardzo dobrymi niskimi kopnięciami nie wymienili zbyt wielu ciosów.

W trzeciej rundzie obaj postanowili przyśpieszyć, ale to Bizewski zdobywał przewagę nad ciągle bardziej pasywnym Duczmalem. Lęborski zawodnik walczył bardzo mądrze i pracując dystansem udało mu się wypunktować wyższego rywala na dystansie trzech rund.

Skrót walki:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*