Artur Sowiński wygrywa walkę w wadze ciężkiej na CRC 7

Na gali CRC 7 "Annihilation", która odbyła się 21 stycznia w Airside Arena Swords w Dublinie kibice mogli zobaczyć kilka pojedynków na zasadach K-1, w tym pojedynek Artura Sowińskiego z Lubo Slovikem.

Walka Sowińskiego ze Slovikem była o tyle ciekawa, że między zawodnikami była bardzo duża różnica wagi na korzyść Słowaka. Artur Sowiński w KSW rywalizuje w kategorii do 66 kg, a ten pojedynek odbył się w wadze ciężkiej. 

Cała walka toczyła się pod dyktando Polaka, który bardzo dobrze wykorzystywał przewagę zasięgu ramion i mądrze pracował na nogach. Slovik nie był w stanie wykorzystać przewagi gabarytu i siły i jedynie w trzecim starciu kilka razy trafił “Kornika”, jednak nie udało mu się zakończyć walki na swoją korzyść. Sędziowie byli jednogłośni przy werdykcie na korzyść Artura Sowińskiego

Łukasz Parobiec na tej samej gali zmierzył się w rewanżowym starciu z Daraghiem Kannedym z Dublina. Pierwsze starcie pomiędzy Parobcem, a Kennedym miało miejsce na gali CRC 3. Podczas CRC 7 Polak ponownie wygrał jednogłośną decyzją sędziów doprowadzając do liczenia rywala w drugiej rundzie. 

W ostatniej walce na zasadach K-1, także z udziałem zawodnika z Polski, Jack Kelly pokonał Szymona Kozaka z Fantom Team Dublin niejednogłośnie na punkty. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*