Bad Boys nadchodzą! Włodarczyk, Cieślak, Zimnoch zawalczą w sobotę w Szczecinie – zapowiedź gali

Już w sobotą 28 maja w szczecińskiej hali Azoty bardzo ciekawie zapowiadająca się gala. Karta prezentuję się naprawdę świetnie i możemy spodziewać się naprawdę dużych emocji. W walce wieczoru o pas IBF Inter-Continental zaboksuje Krzysztof Włodarczyk. Poniżej krótka zapowiedz głównych walk:

Krzysztof Włodarczyk (50-3-1, 36 KO) vs Kai Kurzawa (37-4, 25 KO)
„Diablo” w Szczecinie zamierza wykonać poważny krok w kierunku mistrzowskiego pasa IBF, który jest aktualnie w posiadaniu Denisa Lebedeva (29-2, 22 KO). Krzysiek udanie wrócił w tym roku po dłuższej przerwie i bezproblemowo odprawił przez TKO w 2 rundzie Walery Brudova (43-9, 29 KO). W sobotę naprzeciwko Polaka w ringu stanie Kai Kurzawa. 39 letni Niemiec jest niepokonany od ponad 8 lat, ale żadnych konkretnych nazwisk od tego czasu nie ma na rozkładzie.. Kurzawa wydaję się być jednak lepszym pięściarzem niż poprzedni rywal Krzyśka. Kai w ostatnim swoim pojedynku z przed ponad miesiąca pokonał niejakiego Roberta Mullera (1-11, 1 KO) przez RTD po 2 rundach, ale rekord tutaj mówi wszystko.. “Diablo” ma szacunek do rywala zza zachodniej granicy: “To doświadczony pięściarz, który ma czym uderzyć” ale jest pewny siebie i dodaje: “wejdę do ringu i zrobię swoje”. Kurzawa do tej pory w swojej karierze tylko raz przegrał przed czasem.. a jeśli Włodarczyk celuje jeszcze w mistrzowski pas (ma ku temu wszystkie argumenty) to powinien być tym ‘drugim’ co odprawi Niemca przez KO/TKO!

Michał Cieślak (12-0, 8 KO) vs Alexander Kubich (9-0, 6 KO)
Rozpędzony Michał idzie jak burza! Ostatnich 5 swoich rywali ‘niszczył’ przed czasem. 2 kwietnia w Krakowie odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, pokonując Francisco Palaciosa (23-4, 14 KO). Teraz na drodze 27 latka z Radomia stanie niepokonany 29 letni Kubich. Rosjanin w 2 ostatnich swoich pojedynkach odprawiał przez KO kolejno: Joeya Vargasa (18-13-2, 11 KO) i Youriy Sotnikova (0-5-1). Dla Michała powinna być to kolejna efektowna przeprawa i nie wyobrażam sobie by potrwała dłużej niż 3-4 rundy. Walka o pas Cieślaka powoli wyłania się nie horyzoncie i kto wie czy na przestrzeni najbliższego roku do takiego starcia nie dojdzie.. ale póki co w sobotę Alexander Kubich po raz pierwszy poznaje smak porażki!

Krzysztof Zimnoch (18-1-1, 12 KO) vs Konstantin Airich (23-16-2, 18 KO)
Krzysiek wraca po lekko kontrowersyjnej porażce z Mikiem Mollo (21-6-1, 13 KO) i jest pewny, że może jeszcze rywalizować z czołowymi pięściarzami. Rywalem 32 latka na odbudowanie ‘morali’ będzie 37 letni niemiecki wojownik Airich, który nie boi się wyzwań. Konstantin jest bardzo doświadczonym pięściarzem, który mierzył się z takimi tuzami jak m.in. Joshua, Glazkov, Charr, Solis, Rudenko czy Ustinov. W 2015 roku walczył z Mariuszem Wachem i przegrał przez TKO w 6 rundzie. Dla 32 letniego Polaka to walka o być albo nie być i po prostu przegrać nie może. Krzysiek jest faworytem, ale łatwo nie będzie i wszystkie plany, aspiracje zweryfikuje w sobotę szczeciński ring.

Ponadto w Szczecinie kibicom zaprezentują się jeszcze nasz obiecujący półciężki Paweł Stępień (3-0, 3 KO), który zmierzy się z Vasylem Kondorem (18-16-1, 5 KO). Umiejętności Jordana Kulińskiego (1-0-1, 1 KO) sprawdzi Łotysz Andrejs Pokumeiko (9-10, 7 KO) oraz naprzeciwko siebie w rewanżowym starciu staną Tomasz Król (2-1-1, 1 KO) i Jacek Wyleżoł (14-15, 8 KO).
Transmisja gali od 20:00 w Polsacie Sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*