Bardzo dobry początek zmagań polskich kickbokserów na The World Games we Wrocławiu – wyniki walk ćwierćfinałowych

Marta Waliczek i Małgorzata Dymus oraz Aleksander Kalicki, Arkadiusz Kaszuba, Wojciech Kazieczko, Dawid Kasperski i Mateusz Pluta zakwalifikowali się półfinałów, rozpoczętego w środę w hali Orbita turnieju kick-boksingu 10. Światowych Igrzysk Sportowych.

Marta Waliczek pokonała w ćwierćfinale wagi do 60 kg Szwedkę Zinę Djelassi.

Małgorzata Dymus miała w ćwierćfinale wolny los. Jej kolejną rywalką będzie w wadze do 56 kg, Słowaczka Sandra Maskova. Z kolei Waliczek zmierzy się z Nabilą Tabit z Maroka.

Aleksander Kalicki pokonał w kategorii 63,5 kg Mohameda Ibrahima Sailane z Maroka i w półfinale walczyć będzie z Serbem Aleksandarem Konovalovem.

Arkadiusz Kaszuba wygrał w kategorii 81 kg z Irańczykiem Alim Khanjarim, a jego kolejnym rywalem będzie Serb Aleksandar Minkovic.

Wojciech Kazieczko zwyciężył w kategorii 67 kg Turka Eymura Buraka i o awans do finału walczyć będzie z Serbem Slobodanem Milajloviciem.

Dawid Kasperski pokonał przez nokaut w kategorii 86 kg Amerykanina Jeroma Warda, i półfinale zmierzy się z Rosjaniem Romanem Piatnicą.

Mateusz Pluta wygrał z Czechem Petrem Karesem w kategorii 91 kg i zmierzy się w walce o finał z Mołdawianinem Pawłem Woroninem.

Swój pojedynek (przez KO) wygrał też Michał Turyński z Fightera Wrocław. W następnej rundzie zmierzy się z tureckim zawodnikiem Saygiim Hamdi.

Z turniejem pożegnali Róża Gumienna i Marcin Kret. Wrocławianka, która podczas Ceremonii Otwarcia The World 2017 złożyła w imieniu wszystkich zawodniczek i zawodników uroczyste ślubowanie, przegrała w kategorii 65 kilogramów ze Słowaczką Veroniką Cmarovą. Natomiast Kret uległ w wadze do 71 kg Izraelczykowi Itaiowi Gershonowi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*