Bellator Kickboxing 10: Najbardziej wyczekiwana walka roku, czyli Petrosyan vs Allazov już w ten weekend w Rzymie

Bellator we współpracy z włoską federacją Oktagon po raz kolejny zorganizuje galę Bellator Kickboxing. Na karcie głównej znalazły się aż dwie walki o pasy mistrzowski federacji. Będą to starcia w wagach do 66 kg oraz do 70 kg.

W tym pierwszym przypadku, były mistrz Glory Gabriel Varga z Kanady zmierzy się z Amerykaninem Kevinem Rossem, który jest obecnie w posiadaniu pasa mistrzowskiego Bellator KB. Ross ostatnie walki toczył dla federacji lion Fight oraz Bellator Kickboxing, z którą jest związany od 2 lat, a pas zdobył pokonując Domenico Lomurno we wrześniu ubiegłego roku. Varga utracił pas mistrzowski Glory na rzecz Robina van Roosmalena, który postanowił w pewnym momencie swojej kariery zejść do kategorii -65 kg. Obecnie Varga coraz częściej pojawia się na galach w Azji, między innymi Hero Legends oraz Glory of Heroes.

W walce wieczoru gali Bellator Kickboxing 10 wystąpi do niedawna uważany za absolutny #1 wszystkich rankingów P4P na świecie Giorgio Petrosyan. Zwycięzca turnieju Slam Championship Glory, mistrz tej federacji, mistrz azjatyckiej federacji Hero Legends, dwukrotny zwycięzca turniejowy K-1 World MAX z 2010 i 2009 roku, mistrz świata między innymi WKN, ISKA, oraz WMC, mający na koncie 87 zwycięstw i tylko 2 porażki Giorgio Petrosyan to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników wagi lekkiej na świecie. W 2013 roku doznał bolesnej porażki przez KO z rąk Andiego Ristie łamiąc w tamtej walce kość prawej dłoni i od tamtej pory kariera Włocha wyraźnie zwolniła. Powracając po półtora roku od porażki Petrosyan stoczył 11 walk i nie przegrał żadnej. 14 lipca stanie w ringu na przeciwko jednego z największych odkryć ostatnich lat.

Mowa tu o 25-letnim Chingizie Allazovie z Białorusi. Pochodzący z Azerbejdżanu Allazov jest aktualnym posiadaczem pasa mistrzowskiego japońskiej federacji K-1. Trofeum zdobył wygrywając w 2017 roku 8-osobowy turniej K-1 World GP. Jedyne dwie porażki w karierze Allazov poniósł z rąk Sitthichaia oraz Marata Grigoriana w 2013 i 2014 roku. Od tego czasu stoczył 28 walk bez porażki pokonując między innymi Enriko Kehla, Cedrica Manhoefa czy byłego pretendenta do pasa mistrzowskiego Glory Chrisa Baya.

Pełna karta walk gali Bellator Kickboxing 10:

  • Walka o pas mistrzowski -70 kg: Giorgio Petrosyan vs Chingiz Allazov
  • Walka o pas mistrzowski -66 kg: Kevin “Soul Assasin” Ross vs Gabriel Varga
  • Gaston Bolanos vs Domenico Lomurno
  • Martine Michieletto vs Gloria Peritore
  • -91 kg: Mattia Faraoni vs Raffaele Vitale
  • -83 kg: Gabriele Casella vs Alex Negrea
  • Davide Armanii vs Fatmir Gordi
  • -70 kg: Antonio Campagna vs Florenzo Pesare

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*