Bizewski i Paczuski z efektownymi KO, Daschke z szansą na tytuł zawodnika gali – wyniki i skróty walk na zasadach K-1 z FEN 17 [video]

Podczas gali FEN 17, która odbyła się w Gdyni, na karcie walk znalazło się aż pięć pojedynków na zasadach K-1, z czego trzy były częścią karty głównej.

W undercardzie znalazły się pojedynki Alan Kwieciński vs Kamil Mateja (całą walkę znajdziecie tu) oraz Kryspin Kalski vs Mateusz Łazowski. Debiutujący dla organizacji FEN Kamil Mateja, mimo ogromnej różnicy warunków fizycznych oraz doświadczenia, pokonał Alana Kwiecińskiego po bardzo miłej dla oka walce. Młody Mateja świetnie odnalazł się w pojedynku i po dość wyrównanej pierwszej rundzie zaczął systematycznie budować swoją przewagę nad rywalem.

W pojedynku Kryspina Kalskiego z Mateuszem Łazowskim, który można w pewnym sensie odnieść do rywalizacji Arki z Legią triumfował zawodnik z Trójmiasta. Mimo momentami większej aktywności warszawskiego kickboksera to Kalski częściej trafiał i tym samym zasłużył w oczach składu sędziowskiego na zwycięstwo.

Prawdziwe emocje i efektowne pojedynki na zasadach K-1 przyniosła karta główna gali FEN 17. Już w pierwszym z nich, rewanżu pomiędzy Arturem Bizewskim a Marcinem Szrederem mogliśmy oglądać prawdziwy thriller pełen zwrotów akcji. Skrót walki znajdziecie poniżej. Bizewski wykazał się w tym pojedynku niesamowitą odpornością na ciosy i wolą walki. Będąc na skraju KO w pierwszej rundzie “wrócił” i posłał Szredera na deski w drugim starciu. Czekamy na powrót Bizona do HW i kolejne walki.

Jarosław Daschke i Robert Rajewski Junior to była uczta dla oczu, nie tylko dla fana K-1. Ta walka bez dwóch zdań zasługuje na miano fight of the night. Gdański zawodnik od początku do końca kontrolował przebieg pojedynku i razem ze swoim rywalem prezentowali w ringu nienaganne wyszkolenie techniczne. Po 3 rundach sędziowie nie mieli wątpliwości i wskazali Jarosława Daschke jako zwycięzcę.

Kolejnym, ostatnim już na tej gali, pojedynkiem w K-1 było starcie Radosława Paczuskiego z Menno van Roosmalenem. Holender wychodząc do ringu nie mógł wiedzieć, ze Paczuski borykał się z kontuzją prawej dłoni. Paradoksalnie to tą właśnie ręką, po bardzo mocnym sierpowym Paczuski posłał Holendra na deski. Walka zakończyła się przez KO w pierwszej rundzie. Wideo z tego pojedynku znajdziecie poniżej.

Szreder vs Bizewski 2 skrót walki:

[gap height=”15″]

Paczuski vs van Roosmalen cała walka:

[gap height=”15″]

Pełne wyniki:

MMA -77 kg: Adam Brzezowski pok. Damiana Tarabasza przez poddanie (balacha), runda 3
K-1 -70 kg: Kamil Mateja pok. Alana Kwiecińskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
MMA -77 kg: Ireneusz Szydłowski pok. Dmitriy’a Borsuka przez jednogłośną decyzją sędziów
MMA -84 kg: Bartosz Leśko pok. Aleksandera Rychlika przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2

MMA -66 kg: Aleksander Georgas pok. Alexey’a Oleinika przez TKO (ciosy na wątrobę w parterze), runda 2
K-1 -120 kg: Kryspin Kalski pok. Mateusza Łazowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

MMA -70 kg: Piotr Hallmann pok. Patryka Nowaka przez jednogłośną decyzję sędziów
K-1 -70 kg: Jarosław Daschke pok. Roberta Rajewskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

K-1 -95 kg: Artur Bizewski pok. Marcina Szredera przez nokaut, runda 2
MMA -93 kg: Michał Oleksiejczuk pok. Ricardo Nosiglię przez TKO (ciosy), runda 1
K-1 -85 kg: Radosław Paczuski pok. Menno Van Roosmalena przez nokaut, runda 1
MMA -120 kg: Michał Wlazło pok. Martina Chudeja przez dyskwalifikację zawodnika, runda 1

MMA -74 kg: Kamil Łebkowski pok. Sauliusa Buciusa przez TKO (ciosy w parterze), runda 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*