Coraz bliżej walki Głowacki vs Cunningham – 16 kwietnia USA?

Wszystko jest na dobrej drodze by poszukiwania pierwszego rywala w obronie mistrzowskiego pasa WBO dla Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO) zostały zakończone. Prawdopodobnie naprzeciwko Pięściarza z Wałcza stanie już przymierzany od jakiegoś czasu, dobrze znany polskim kibicom Steve Cunningham (28-7-1, 13 KO). Do walki wstępnie miało by dojść na gali w USA 16 kwietnia. “Główka” nie mogąc już się doczekać powrotu na ring, skomentował to krótko: “Miejmy nadzieje że to ostateczny termin!”.

39 letni popularny “USS” w przeszłości mierzył się już z Polakami, dwukrotnie musiał uznać wyższość w starciach z Tomaszem Adamkiem, a z Krzysztofem Włodarczykiem zanotował zwycięstwo i porażkę. W każdej walce jednak pokazał się z bardzo dobrej strony. Ostatni raz do ringu wychodził 14 sierpnia i zremisował z Antonio Tarverem w Newark, to starcie odbyło się jeszcze w kategorii ciężkiej. Na tej samej gali jak wszyscy dobrze pamiętamy Krzysiek znokautował Marco Hucka i wywalczył mistrzowski pas WBO w wadze cruiser.

Miejmy nadzieję, że na dniach zostanie to info oficjalnie potwierdzone, bo w końcu ile można czekać.. a Głowacki jest już przecież w treningu od ponad 2 miesięcy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*