Bushido & KOK Grand Prix w Wilnie: festiwal mocnych ciosów i nokautów na Litwie

Podczas gali Fightbox Heros Series organizacji King of Kings, która odbyła się w miniony weekend w Wilnie, kibicom zostało zaserwowanych 8 pojedynków, w tym dwa na zasadach MMA i pozostałe na zasadach K-1. Wszystkie te walki można było obejrzeć na kanale Fightbox. Niestety gala okazała się niezbyt szczęśliwa dla zawodników z Polski, którzy na niej wystąpili. Druga część gali to 6 walk na zasadach K-1, które na żywo transmitowała amerykańska stacja fightsports.tv.

W pierwszych dwóch walkach na zasadach kickboxingu wystąpili Polacy – Filip Rządek i Jacek Rzepecki.

Reprezentujący Arkadię Kalisz Filip Rządek uległ na punkty młodemu Minguskasowi Narauskasowi, który w pierwszych minutach walki zdobył wystarczającą przewagę by wygrać walkę z Polakiem. Im dłużej trwał pojedynek bym bardziej “rozkręcał się” Rządek i ostatecznie w trzeciej rundzie kilka razy zagroził Narauskasowi, jednak było to zbyt mało by zasłużyć sobie na punktowe zwycięstwo.

Jacek Rzepecki, zawodnik klubu Our Team Poznań, mierzył się z Martynasem Jasiunasem. Podopieczny trenerów Smolińskich, który walkę przyjął w zastępstwie za innego zawodnika zaledwie dwa dni przed galą, pokazał się z naprawdę dobrej strony i sprawił ogromne problemy młodemu Litwinowi. Walkę przegrał głównie z uwagi na fakt, że to Litwin był zawodnikiem bardziej aktywnym i idącym do przodu, ale jednogłośny werdykt wskazujący na Jasiunasa pozostawia spory niedosyt. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że Rzepecki częściej trafiał i sam nie pozwolił zrobić sobie większej krzywdy.

W pozostałych walkach K-1 zwycięstwa odnieśli Osinin (świetna dla oka, choć jednostronna walka z Niemcem Tomem Minnersem), Danila (ciężkie KO po lewym prostym łamiącym nos rywala) oraz Viksraitis (TKO, o które Litwin upomniał sędziego widząc, że przeciwnik się już nie broni). Pełne wyniki znajdziecie na końcu artykułu.

Walki na zasadach MMA tego wieczoru były osobną kategorią, bo odstawały daleko od wymienionych powyżej pojedynków. W wadze ciężkiej Marcin Sianos i Tomas Pakutinskas nie pokazali w zasadzie niczego, poza chodzeniem w ringu przed sobą, a przygotowanie kondycyjne obu zawodników spowodowało tylko buczenie rozczarowanej publiczności. W końcówce drugiej rundy Polak kilka razy trafił Pakutinskasa, ale nie wystarczyło to by odnieść zwycięstwo. W ciągu pierwszych pięciu minut Pakutinskas raz udanie sprowadził Polaka i trafił czysto dwa-trzy razy w stójce. Ostatecznie 2:1 zwyciężył Litwin.

Drugi pojedynek, czyli starcie Teodorasa Aukstuolisa z Sergejem Sokhą Litwin zakończył bardzo szybko na swoją korzyść duszeniem zza pleców.

Druga część gali, czyli KOK Championship Series, była koncertem emocji w walkach na zasadach K-1. W półfinale i finale turnieju widzieliśmy dwa niesamowite KO autorstwa Aliego El Ameriego z International Gym, a walka wieczoru trzymała niemal 7000 osób na nogach przez pełne 12 minut.

Marokańczyk zwyciężył w półfinale Vitalija Buhrjakovsa, a w finale Daniela Forsberga – obu przez bardzo efektowne KO. Nagrania tych wspaniałych nokautów znajdziecie poniżej.

W walce finałowej, która trwała aż cztery rundy, mieliśmy na tyle dużo zwrotów akcji, że publiczność oglądała pojedynek Maslaboyeva z Bridgewatersem na stojąco. Niesamowita atmosfera i doping prawie 7 tysięcy kibiców na pewno pomógł Sergeiovi Maslabojewovi w wygraniu tej dramatycznej walki, w której od kontrolowania pojedynku do bycia liczonym dzieliło Litwina jedno latające kolano Holendra.

Zobacz kulisy gali:

Kulisy Gali King of Kings World GP w Wilnie.

FightBox Heros Series:

 • -81 kg: Stanislav Makarenko (Łotwa) pok. Ricardasa Kulisa (Litwa)
 • -71 kg: Mindaugas Narauskas (Litwa) pok. Filipa Rządka (Polska)
 • -71 kg: Martynas Jasiunas (Litwa) pok. Jacka Rzepeckiego (Polska)
 • -65 kg: Igor Osinin (Litwa) pok. Toma Minnersa (Niemcy)
 • -67 kg: Deivydas Danyla (Litwa) pok. Manuela Canaverala (Kolumbia) KO
 • -71 kg: Henrikas Viksraitis (Litwa) pok. Teemu Hellevaara (Finlandia) TKO
 • +93 kg: Tomas Pakutinskas (Litwa) pok. Marcina Sianosa (Polska) 2:1
 • -95 kg: Teodoras Aukstuolis (Litwa) pok. Sergieia Sokhę (Ukraina) sub

King of Kings Championship 2017:

 • -85 kg Daniel Forsberg (Finlandia) pok. Karolisa Liukaitisa (Litwa)
 • -85 kg Ali El Ameri (Hiszpania) pok. Vitalia Buhrjakovsa (Łotwa) KO

Walki dodatkowe:

 • -73 kg: Tadas Jonkus (Litwa) pok. Youssef El Hadami (Maroko)
 • +93 kg: Julius Mocka (Litwa) pok. Theodosiadisa Panagiotisa (Grecja)

Finał turnieju

 • -85 kg: Ali El Ameri (Hiszpania) pok. Daniela Forsberga (Finlandia) przez KO

Walka wieczoru:

 • -93 kg: Sergej Maslobojev (Litwa) pok. Thomasa Bridgewatera (Holandia)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*