Bushido/Fightbox King of Kings Heros Series 2015 – wyniki, relacja i zdjęcia

18 kwietnia w litewskiej Olicie odbyła się już trzecia w 2015 roku gala organizacji King of Kings. Tym razem było to mniejsze wydarzenie, łączące  ze sobą walki MMA i K-1, a w ramach undercardu mieliśmy serię walk amatorskich i pro-am. Ta część gali nazywała się SWAT Series.

Łącznie na gali wystąpiło 5 zawodników z Polski, w tym jeden w undercardzie. Był to Dawid Mirkowski, zaledwie 17letni zawodnik z warszawskiej Garudy. Walka zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem Dawida na punkty, ale bardziej cieszy fakt, że Polak praktycznie zdominował swojego przeciwnika i przez pełne 3 rundy pokazywał kibicom świetne umiejętności. Walka odbyła się na zasadach K-1 pro-am.

W drugiej części gali, czyli Bushido/Fightbox KOK Heros Series mogliśmy obejrzeć aż 9 pojedynków, w tym cztery z udziałem zawodników z Polski.

Michał Tarabanka, choć udało mu się w pierwszej rundzie rzucić swojego rywala na deski lewym prostym, ostatecznie przegrał przez duszenie w drugiej rundzie. Walka skończyła się bardzo pechowo dla zawodnika z Iławy, bo po walce okazało się, że już w pierwszej rundzie złamał z przemieszczeniem kość lewej dłoni.

Krzysztof Pietraszek także musiał uznać wyższość swojego przeciwnika i uległ mu przez duszenie gilotynowe w drugiej minucie pierwszej rundy. Podobnie skończyła się walka Janusza Dylewskiego z Tomasem Pakutinskasem.

Wszystkie powyższe walki zostały stoczone na zasadach MMA. Jedyną walką na zasadach K-1 z udziałem zawodnika z Polski, która zaplanowana została na kartę główną, było starcie Piotra Trześniewskiego-Tryca z Henrikasem Viksraitisem. Litwin walczył niedawno z Mateuszem Kopcem na gali KOK w Wilnie. Henrikas od początku walki robił użytek z różnicy warunków fizycznych, przede wszystkim zasięgu. Piotrek próbował wchodzić w półdystans, jednak kończyło się to najczęściej przyjmowaniem kopnięć kolanami przez polskiego zawodnika. Już w pierwszej rundzie został wyliczony, ale to dopiero w drugiej Henrikasowi udało się ostatecznie zakończyć pojedynek. Walka skończyła się bardzo efektownym KO po kopnięciu na głowę Piotrka Trześniewskiego-Tryca.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi wynikami gali oraz fotorelacją autorstwa Michała Jarszaka.

  • -62 kg: Artur Smertjav (Łotwa) pok. Gytisa Naujikasa (Litwa)
  • MMA -67 kg: Vilius Tarasevicius (Litwa) pok. Dmytro Bezverkhyja (Ukraina) DUSZENIE 1R
  • -67 kg: Rafaelis Pasajevas (Litwa) pok. Rokasa Bucasa (Litwa)
  • MMA -81 kg: Darius Minkevicius (Litwa) pok. Michała Tarabańkę (Polska) DUSZENIE 2R
  • -67 kg: Jan Naus (Niemcy) vs Nauris Lukosiunas (Litwa) remis
  • MMA -93 kg: Teodoras Aukstuolis (Litwa) pok. Krzysztofa Pietraszka (Polska) GILOTYNA 1R
  • +93 kg: Julius Mocka (Litwa) pok. Janisa Gintersa (Łotwa)
  • -71 kg: Henrikas Viksraitis (Litwa) pok. Piotra Trześniewskiego-Tryca (Polska) KO 2R
  • MMA +93 kg: Tomas Pakutinskas (Litwa) pok. Janusza Dylewskiego (Polska) GILOTYNA 1R

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*