Czwórka Polaków wystąpi w finałach The World Games 2017 – wyniki walk półfinałowych kickboxingu

Michał Turyński, reprezentujący Polskę w wadze ciężkiej podczas The World Games 2017 we Wrocławiu, po wygranej walce ćwierćfinałowej oddał walkower w półfinale. Tym samym w finale drabinki spotkają się Guto Inocente i Saygli Hamdi. Według reguł TWG Turyński powinien w dniu jutrzejszym wziąć udział w walce o brązowy medal, jednak nie jest to pewne. Miałby się zmierzyć z ukraińskim zawodnikiem Romanem Holoviatukiem.

W finale zobaczymy Mateusza Plutę, który pokonał bardzo doświadczonego mołdawskiego zawodnika Pavla Voronia. Jutro Polak zmierzy się z Igorem Darmeshkinem z Rosji.

W kategorii -86 kg także reprezentacja Polski ma finalistę w osobie Dawida Kasperskiego. Wrocławski zawodnik walczący przed własną publicznością bardzo pewnie doszedł do walki finałowej, w której zmierzy się z Mesudem Selimovicem. W półfinale Polak pokonał Romana Piatnice.

Arkadiusz Kaszuba w półfinale oddał walkower i o finale kategorii -81 kg spotkają się Aleksander Menkovicz oraz Aleksander Petrov.

W wadze do 75 kg Michał Ronkiewicz wygrał w półfinale 2:1 z Datsim Datsievem i w finale czego go starcie z Francuzem Zakarią Laaoutanim.

W wadze lekkiej (-71 kg) pogromca Marcina Kreta Izraelczyk Itay Gershon przegrał w półfinale z ukraińskim zawodnikiem Vitalijem Dubiną. W finale spotka się on z Bogdanem Shumarowem.

Stosunkiem punktów 2 do 1 przegrał swój półfinał Wojciech Kazieczko. W wadze -67 kg w finale zobaczymy Slobodana Mijajlowicz z Serbii oraz Kanadyjczyk Janson Hindis. Jedną kategorię niżej swoją walkę przegrał też Aleksander Kalicki. Zawodnik z Warszawy uległ przez KO w trzeciej rundzie Aleksandrovi Konovalevowi.

Marta Waliczek bardzo pewnie poradziła sobie z marokańską rywalką i w finale spotka się z Melissą Aceves Martinez z Meksyku.

Małgorzata Dymus, która ćwierćfinał “przeszła” wolnym losem w półfinale nieznacznie przegrała z Sandrą Maskovą, którą niedawno mogliśmy oglądać na ringu DSF Kickboxing Challenge. Gosia zmierzy się w walce o trzecie miejsce z Christin Fiedler.