Daniel Ghita wróci na ring?

Daniel Ghita pozostaje nieaktywny na zawodowych ringach od czerwca 2014 roku. Jego ostatnią walką był pojedynek o mistrzostwo wagi ciężkiej Glory podczas gali z numerem 17. Ghita przegrał z Rico Verhoevenem w bardzo dziwny sposób… nie robiąc w zasadzie nic.

Od tamtej walki Rumun angażował się w różne pikiety i manifestacje społeczne w swoim kraju, ale na temat kolejnych walk nie pojawiały się nawet plotki. W branżowych mediach Ghita pojawiał się praktycznie jedynie w kontekście pretensji do Rico jako “fałszywego mistrza”.

Dziś na profilu facebookowym Daniel Ghita pojawiło się zdjęcie z treningu w Mikes’ Gym. Czy to oznacza, że DG wziął się poważnie za treningi i szykuje powrót na ring?

Kariera Daniela Ghity zaczęła się w okolicach roku 1999, kiedy to po raz pierwszy wystartował w Mistrzostwach Świata Muaythai. W stolicy Tajlandii uległ dopiero w półfinale Alexeyowi Ignashovowi. Do tej walki wszystko wygrywał przez KO (podobnie jak Ignashov). Do roku 2004 Ghita kontynuował serię sukcesów na amatorskich ringach Muaythai. Aż do 2004 roku, kiedy zaczął walczyć zawodowo na zasadach K-1. Do końca 2008 roku stoczył 19 wal i tylko 3 razy przegrał. Aż 11 pojedynków zakończył przed czasem.

Można powiedzieć, że w 2009 roku “wszedł na wyższy poziom” zaczynając swoją przygodę z K-1 i It’s Showtime. W roku 2012 Rumun stoczył 9 walk i tylko raz przegrał, zaczynając od zdobycia pasa organizacji It’s Showtime.

Ghita jest przede wszystkim znany z posyłania przeciwników na deski za pomocą piekielnych low kicków. Zapraszamy do obejrzenia jego najlepszych nokautów.

[mom_video type=”youtube” id=”BsPe25XFOaQ”]