Darmowe treningi bokserskie dla dzieci i młodzieży w Warszawie – Budżet Partycypacyjny 2016

Zostały ostatnie dwa dni głosowania na projekty, które zostaną zrealizowane z budżetu partycypacyjnego miasta stołecznego Warszawy. Jest to szansa dla mieszkańców stolicy na wywarcie wpływu na własne otoczenie. Projekty dotyczą przeróżnych dziedzin, między innymi kultury, sztuki, spędzania wolnego czasu, infrastruktury drogowej, ścieżek rowerowych  ale także sportu.

W budżecie partycypacyjnym mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Warszawy, bez względu na wiek (osoby nieletnie muszą dołączyć zgodę opiekuna prawnego) czy kraj pochodzenia (cudzoziemcy bez nr PESEL muszą wcześniej zgłosić się do Urzędu Dzielnicy w celu rejestracji). Glosować można pod tym adresem.

Pomiędzy projektami dotyczącymi tworzenia kolejnych siłowni plenerowych, ścieżek zdrowia lub remontowania szkolnych sal do ćwiczeń znalazł się jeden dotyczący darmowych treningów bokserskich dla dzieci i młodzieży do lat 18 z dzielnicy Praga Południe.

[quote]Projekt ma dać dzieciom i młodzieży dzielnicy Praga Południe Grochów Południowy możliwość regularnego udziału w darmowych zajęciach sportowych, poprawy zdrowia, kondycji fizycznej. Zagospodarowania wolnego czasu równiez podczas ferii i wakacji. Projekt zrealizowany zostanie poprzez udostępnienie bazy sportowej wraz z instruktorami. Treningi obejmować będą zajęcia z zakresu boksu i kick-boxingu.[/quote]

Projekt przewiduje dość mocno rozbudowany grafik darmowych zajęć:

[quote]Uruchomione zostaną ogólnodostępne, darmowe grupy treningowe dla osób do lat osiemnastu. Treningi odbywać się będą 5 dni w tygodniu. Grupy podzielone zostaną na grupę poranną (godz 10:00) oraz grupę wieczorną (godz 17:00). Czas trwania treningu to zwykle półtorej godziny. W ten sposób zapewniona zostanie możliwość korzystania z programu osobom uczącym się w różnych porach dnia. W ramach grupy wieczornej i porannej wyodrębnione zostaną zarówno godziny przeznaczone na treningi dla osób zaawansowanych i sprawnych fizycznie, jak i dla osób początkujących oraz dzieci.[/quote]

O ile aspekt materialny jest na pewno bardzo istotny, o tyle największą zaleta prowadzenia takich zajęć bedzie przynajmniej częściowe oderwanie dzieci od tzw. patologii.

[quote]Osoby do lat 18 otrzymają możliwość darmowej rekreacji i rozrywki poprzez aktywność sportową. Fakt ten, jest niezwykle istotny dla osób, które same nie uczestniczą w treningach lub nie posyłają swych dzieci na zajęcia pozalekcyjne z przyczyn materialnych, Treningi odbywać się będą pod okiem czynnych zawodników sportowych oraz trenerów z wieloletnim doświadczeniem, co mimo nieodpłatności zajęć zapewnić ma możliwie najwyższy poziom realizowanych zajęć.[/quote]

Osobom poruszającym się w środowisku uderzanych sportów walki, takich jak boks czy kickboxing, nie trzeba tłumaczyć że zajęcia takie nie powodują wzrostu agresji, a wręcz przeciwnie. Dzieci dopiero na sali mogą zobaczyć, że osiągnięcie celu wymaga nie tylko “machania łapkami” ale pracy nad kondycją, wielu wyrzeczeń i poświęceń.

[quote]Boks jest sportem olimpijskim, w którym Polska odnosiła ogromne sukcesy. Obecnie jest to jednak zamierzchła przeszłość z powodu braku możliwości pracy z młodymi, likwidacji darmowych klubów. Boks jest sportem holistycznym. Kształtuje charakter, siłę woli, uczy wytrwałości. Wspiera postawy asertywne chroniące przed rozmaitymi używkami, co jest istotne dla młodzieży z naszej dzielnicy.[/quote]

Jeśli damy im tą szansę – być może zaowocuje to w przyszłości. Czy medalem na olimpiadzie? Czy dzieckiem, które zaszczepione sportem odsunie się od używek ? Nie wiemy, ale myślimy że warto to sprawdzić.

Na projekt można głosować pod tym linkiem .

Projekt numer 7: Rozwój Poprzez Sport – Darmowe treningi bokserskie dla dzieci i młodzieży.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*