Dawid Kasperski vs Sorin Baclesanu na gali IMBIRIADA Fighters Night 5

0
202

W kategorii wagowej do 86 kg spotkają się: tegoroczny Zawodowy Międzynarodowy Mistrz Polski K-1 – Dawid Kasperski i walczący pod barwami słonecznej Italii – 27-letni Sorin Baclesanu.

Pewny siebie Polak, który poważnie znokautował swojego rywala – Tudora Turcana – w poprzedniej edycji Gali Fighters Night w Ożarowie Mazowieckim, jest obecnie reprezentantem klubu Puncher Wrocław. Wychowanek klubu Dragon Starachowice osiągnął w swojej karierze wysokie wyniki sportowe – jest 2-krotnym zdobywcą Pucharu Świata i Polski K-1, Międzynarodowym Mistrzem Czech K-1, a także 17-krotnym Mistrzem Polski Muay Thai oraz Kickboxingu. Ostatnim osiągnięciem zawodnika jest zdobycie Pucharu Europy w formule K-1, który zdobył w Pradze we wrześniu tego roku.

Fighter uznany został przez portal kicboxing24.pl za najlepszego polskiego zawodnika bez podziału na kategorie. Dawid odbył już 21 walk zawodowych, z czego może pochwalić się aż 15-stoma zwycięstwami. Walka w dniu 7 listopada będzie już 4-tym występem Dawida na gali, w 3-ciej edycji zdobył pas Międzynarodowego Mistrza Polski w bardzo zaciętym pojedynku z Dimitarem Ilievem. Tuż przed samym występem na gali Dawid będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Belgradzie. Mamy nadzieję że po powrocie tytuł Mistrza Świata będzie należał do niego.

Przeciwnikiem Kasperskiego jest 27 – letni Sorin Baclesanu, pochodzący z Rumunii. Warto podkreślić, iż fighter nie walczy w barwach swojego kraju, lecz reprezentuje włoski klub sportów walki, a jego trenerem jest Hamid Abourchid. Tegoroczne starcie z Dawidem Kasperskim na Gali Imbiriada Fighters Night 5 będzie jego debiutem na polskiej ziemi. Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco, gdyż obaj są doświadczonymi zawodnikami. Sorin ma za sobą 44 walki zawodowe, z czego aż 40 z nich zasiliło jego konto w zwycięstwa.

Który z tych zawodników okaże się lepszy przekonamy się już 7 listopada w Rzeszowie. Nie może was tam zabraknąć, musicie zobaczyć starcie tych dwóch tytanów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*