Dawid Mirkowski ponownie najlepszy w organizacji WAK-1F

Dawid Mirkowski z Warszawy, 17-letni zawodnik kickboxingu i Muaythai, po ostatnim weekendzie może dopisać do swojego dorobku kolejny medal z międzynarodowej imprezy. Tym razem na Litwie, gdzie rozgrywały się Mistrzostwa Świata organizacji WAK-1F, zdobył złoto.

Dokładnie tydzień wcześniej Dawid debiutował na zawodowym ringu organizacji King of Kings w Mołdawii. Pisaliśmy o tym w tym artykule. W mijającym roku zdobył także Mistrzostwo Polski K-1 juniorów, zostając jednocześnie ogłoszonym najlepszym zawodnikiem zawodów. Rok 2014 to przede wszystkim II miejsce na Mistrzostwach Europy IFMA, które Dawid zdobył w Krakowie.

Organizacja WAK-1F prężnie rozwija się w krajach takich jak Litwa, Mołdawia i Łotwa. W stolicy tego ostatniego kraju – Rydze – odbyła się ostatnia duża impreza organizacji – Puchar Świata. Na tej imprezie Dawid Mirkowski, jeszcze w kategorii 66 kg także zajął I miejsce. Tegoroczne Mistrzostwa Świata WAK-F dla zawodnika GMTG Warszawa to 3 walki w kategorii 75 kg. Pierwszą zakończył przed czasem,  w drugiej dwukrotnie doprowadził do liczenia swojego przeciwnika. Finał wygrał pewnie na punkty. 12122453_879502192140439_1584491138921090137_n

Impreza z roku na rok zbiera coraz więcej zawodników. W miniony weekend w Wilnie zameldowało się ok 250 zawodników z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Włoch, Holandii, Ukrainy, Rosji czy Mołdawii.