Dawid Mirkowski stanie przed szansą zdobycia pasa Mistrza Świata IKBF w K-1 – już 7 kwietnia

Dawid Mirkowski z warszawskiej Garudy 7 kwietnia na gali EXPLOSION FIGHTING 8 w Niemczech stanie przed szansą zdobycia pasa Mistrza Świata IKBF w K-1. W pięciorundowej walce zmierzy się z Enrico Rogge z Berlińskiego Boxtempel. Walka odbędzie się w wadze do 82,55 kg.

Pierwotnie rywalem niemieckiego zawodnika miał być Mistrz Europy IKBF Sławomir Przypis, który wycofał się z udziału w gali z powodu kontuzji więzadeł.

Dawid Mirkowski, który obecnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Madfight, walczy regularnie na galach organizacji King of Kings, a ostatnio także na DSF KC. W ostatnich walkach pokonywał Tomasa Stepkoneviciusa oraz Lanisa Laschenko. W ubiegłym roku Mirkowski stoczył 9 pojedynków i tylko 2 razy musiał uznać wyższość rywala.

Enrico Rogge to doświadczony zawodnik, który zdobywał w swojej karierze między innymi pasy mistrzowskie organizacji Get In The Ring czy Mistrzostwo Świata WKA. W listopadzie 2017 roku pokonał przed czasem Floriana Krogera. Ogólny rekord tego 32-letniego niemieckiego zawodnika to 25-5-1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*