Dawid Mirkowski wygrywa na gali King of Kings w Nikozji – wideo z walki

Dawid Mirkowski, osiemnastolatek z warszawskiego klubu Garuda Muay Thai Gym, wygrywa kolejną z rzędu walkę dla organizacji King of Kings.

W listopadzie Mirkowski pokonał bardzo pewnie na punkty z Rikardasa Kulina podczas gali w Wilnie, a tym razem stanął w ringu naprzeciw Cypryjczyka Andronikosa Evripidou.

Doświadczony i silny fizycznie Evripidou nie podołał Mirowskiemu i już w pierwszej rundzie był liczony po precyzyjnych ciosach młodego Polaka. Sytuacja w walce zmieniała się jak w kalejdoskopie, bo niedługo po wyliczeniu Cypryjczyka to Dawid był na kraju liczenia, ale na szczęście przetrwał zryw przeciwnika i zszedł bezpiecznie na przerwę. Trzecia runda to już absolutna dominacja Dawida i ostatecznie zasłużenie zwycięża on na punkty.

Podczas tej samej gali w ringu mogliśmy oglądać też klubowego kolega Dawida – Łukasz Łęczyckiego. Walczący w kategorii wagowej -61 kg Łęczycki zmierzył się z rewelacyjnym nastolatkiem Savvasem Michaelem z Cypru. Lokalny zawodnik nie dał szans Polakowi i sukcesywnie zwiększał swoją przewagę nad Łęczyckim by ostatecznie wygrać na punkty.

Dawida Mirkowskiego prawdopodobnie zobaczymy ponownie w ringu organizacji KOK podczas eventu w Rydze.

Walka Dawida Mirkowskiego:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*