Druzgocące zwycięstwo w Moskwie! Krzysztof Szatecki miażdży Maksima Plaksina

Źródło: historia.org.pl

Podczas gali WMFC (World Medieval Fighting Championship) w Moskwie, która odbyła się 16.04.2016 polski zawodnik z grupy Brothers of Steel pokonał w walce Maksima Plaksina, jednego z bardziej utytułowanych zawodników Federacji Rosyjskiej. Była to jedna z bardziej pokazowych walk w całej formule. Reprezentantowi polskiej kadry narodowej szczerze gratulujemy wiktorii!

Pomimo dłuższej metryki rosyjskiej szkoły sportowych walk rycerskich nasi zawodnicy osiągają coraz lepsze wyniki i bez wątpienia doganiają wojowników ze wschodu. Krzysztof Szatecki pozostał niepokonany, o czym świadczą jego prywatne wyniki w formule.

Od początku walki widać było istotną przewagę Polaka, który pracując techniką i odległością deklasował przeciwnika niemal przez całe starcie. Warto zwrócić uwagę na pracę dystansem Polaka, pomimo użycia przez niego krótszej broni. O przewadze technicznej świadczą także cztery obalenia (które są dodatkowo punktowane) wykonane przez Polaka. Podczas całej walki Rosjaninowi udało się tylko jeden raz obalić Polaka, jednak ten w bardzo efektowny sposób wyszedł z opresji. Końcówka trzeciej rundy to już niemal finał walki bokserskiej, w której Krzysztof trzymając przeciwnika na linach miarowo kończył dzieło. Sędziowie ocenili walkę na 45:23 na korzyść naszego rodaka.

W gali uczestniczył także starszy z Szateckich, Robert, który minimalnie przegrał w swoim starciu 56:54. Wynik jest również niesamowity. Liczymy na zwycięstwo w następnym starciu! Poniżej prezentujemy relację z walki Krzysztofa Szateckiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*