DSF Kickboxing Challenge 12: Ruta pokonuje Mirkowskiego, Kasperski wygrywa, Jenel udanie broni tytułów – wyniki gali

Gala DSF Kickboxing Challenge po raz drugi odbyła się w warszawskiej restauracji Champions, która mieści się w hotelu Mariott. Tak jhak poprzednio organizacja zafundowała kibicom bardzo mocną kartę walk, włączając w to dwie walki o pasy mistrzowskie.

Bardzo mocnym akcentem na początku karty walk było starcie Kamila Ruty z Dawidem Mirkowskim. Ruta, powracający po porażce i utracie tytułu mistrzowskiego organizacji, miał pierwotnie zmierzyć się zawodnikiem z Maroka. Mirkowski, który wziął walkę w zastępstwie, miął za sobą bardzo udany rok z sześcioma wygranymi zawodowymi pojedynkami. Kamil Ruta, mimo presji wywieranej przez Mirkowskiego w pierwszych sekundach starcia zdołał posłać rywala na deski aż trzy razy.

W kolejnej walce Piotr Sokół udanie zrewanżował się Jerzemu Wrońskiemu za porażkę z jednej z poprzednich gal. Sokół prowadził walkę od początku do końca, a Wroński w końcówce trzeciej rundy musiał ratować się nieustannym klinczem by nie zakończyć walki przed gongiem kończącym trzecią rundę. W trzecim starciu Piotr Sokół doprowadził rywala do dwóch liczeń.

Dawid Kasperski bardzo pewnie wypunktował Mehida Buoananiego, który pozwolił Polakowi bardzo mocno porozbijać się w końcówce walki. Tym samym Kasperski, który w swoim ostatnim pojedynku przegrał z Dylanem Colinem, pokonał kolejnego cenionego zagranicznego rywala i coraz pewniej zmierza w kierunku walki o pas mistrzowski organizacji DSF, co zapewne będzie miało miejsce podczas gali we Wrocławiu.

W długo oczekiwanym debiucie Daniela Omielańczuka, który w Warszawie zmierzył się z Olim Thompsonem, nie było rozczarowania. Polak wygrał pewnie na punkty, jednak w ringu nie było widać przepaści doświadczenia w K-1 jaka dzieli tych zawodników.

W walkach mistrzowskich pasy pewnie obronili Petr Romankiewicz i Kamil Jenel. O ile walka Romankiewicza mogła uchodzić za mało ciekawy pojedynek, o tyle starcie Kamil Jenel vs Mircea Eduardo Andronachae przyniosło kibicom wiele emocji. Walka była bardzo emocjonująca na całym dystansie pięciu rund. Pojedynek toczony na wysokim tempie kosztował zawodników ogromną ilość sił, ale obaj dali z siebie wszystko co przełożyło się na odbiór walki przez publiczność. Kamil Jenel obronił pas, a biorąc pod uwagę udany powrót Kamila Ruty możemy spodziewać się rewanżu w niedalekiej przyszłości.

Wyniki gali:

  • -67 kg: Mateusz Janik pok. Sebastiana Janiaka 3-0
  • -65 kg: Aleksiej Fedoseev pok. Murata Azerbieva 3-0
  • -81 kg: Kamil Ruta pok. Dawida Mirkowskiego TKO
  • -75 kg: Piotr Sokół pok. Jerzego Wrońskiego 3-0
  • -86 kg: Dawid Kasperski pok. Mehdi Buoanane 3-0
  • -91 kg: Daniel Omielańczuk pok. Oliego Thompsona 3-0

Walka o pas mistrzowski:

  • -91 kg: Piotr Romankiewicz pok. Daniela Claudea Lentie 3-0

Walka o pas mistrzowski:

  • -81 kg: Kamil Jenel pok. Mircea Eduarda Andronachae 3-0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*