DSF Kickboxing Challenge 13: Polska przegrywa z Czechami, Turyński broni pasa WAKO Pro w rewanżu z Poturakiem, krwawa wojna pomiędzy Jankowskim i Zhukovskym

fot DSF KC/Facebook

Gala DSF KC 13 odbyła się 3 lutego we wrocławskiej hali Orbita. Na karcie walk znalazło się miejsce dla 12 pojedynków, z czego aż trzy walki miały odbyć się na dystansie pięciu rund.

Podczas trzynastej edycji DSF KC odbył się także mecz Polska vs Czechy, na który składało się pięć walk na zasadach K-1. Czesi wrócą do kraju ze zwycięstwem stosunkiem 3:2, a jedyne zwycięstwa dla Polaków były udziałem debiutujących w ringu organizacji zawodników Punchera: Róży Gumiennej i Adama Gielaty.

Dwie z walk meczu Czesi zakończyli przed czasem. Adam Audy już w pierwszej rundzie doprowadził do trzech liczeń Marcina Bachórza, a Anatoli Hunanyan w swoim stylu, przy pomocy “brudnego boksu” pokonał Dominika Zadorę.

W walce Róży Gumiennej, która bardzo wyraźnie pokonała Lucię Mlejnikową, zaskakujący mógł być werdykt 2:1 wskazany przez sędziów punktowych. Róża była zbyt szybka, zbyt mobilna i zbyt precyzyjna dla swojej rywalki i pozwoliła sobie na chwilę dekoncentracji, a rywalce na wyprowadzenie kilku mocniejszych, ciosów dopiero w końcówce trzeciego starcia. Przy tak dużej przewadze Polki sędziowie znaleźli jednak miejsce na niejednogłośny werdykt, który sugerowałby bardziej wyrównany przebieg pojedynku. Nie był to jedyny zastanawiający werdykt sędziowski podczas tej gali.

fot. DSF KC/Facebook

Adam Gielata nie zostawił dużo miejsca na ewentualne pomyłki sędziowskie. Posłał swojego rywala na deski już w pierwszej rundzie i choć Ruzicek był groźny do końca – Polak pewnie wygrał walkę. Nagranie tego świetnego prawego prostego znajdziecie poniżej.

W walkach poprzedzających pojedynki mistrzowskie Dawid Zółtaszek pokonał na punkty Łukasza Lipniackiego, który bardzo wyraźnie osłabł w trzeciej rundzie i Zółtaszek był bliski zakończenia walki przed czasem. Swoją walkę przegrał Paweł Biszczak, który nie był w stanie zagrozić Abdallahowi Mabelowi i ostatecznie przegrał przez jednogłośną decyzję po rundzie dodatkowej.

Pierwsza walka mistrzowska odbyła się w kategorii do 64,5 kg pomiędzy Eliaszem Jankowskim i Yurijem Zhukovskym. Walka trwała pełne pięć rund i była bardzo efektownym pojedynkiem dwóch świetnie wyszkolonych technicznie zawodników. Na początku starcia Białorusin posłał Jankowskiego na deski, jednak ten szybko doszedł do siebie i przewalczył pełny dystans odgrażając się rywalowi do ostatniego gongu. Walka była także bardzo krwawa, bo zawodnicy już na początku starcia zderzyli się głowami, co poskutkowało rozcięciem na głowie Białorusina. Mimo liczenia i w zasadzie jednostronnego przebiegu pojedynku sędziowie nie byli jednogłośni i jeden z polskich sędziów wskazał na Eliasza Jankowskiego, a cała walka zakończyła się werdyktem 2:1.

Michał Turyński po raz drugi pokonał Dzevada Poturaka, który przez pięć rund nie był w stanie zagrozić Polakowi w żadnym aspekcie. Tym samym Polak utrzymał tytuł Mistrza Świata WAKO Pro. Walka była jedyną podczas gali, która odbyła się w formule low kick. Poturak, mimo obecności legendarnego Ernesto Hoosta w narożniku, przez większość dystansu nie próbował nawiązać walki z Turyńskim i bardzo wyraźnie przegrał na punkty.

fot. DSF KC/Facebook

W walce wieczoru, w której zmierzyli się amatorscy mistrzowie świata full contact i K-1, lepszy okazał się reprezentujący K-1 Maksymilian Bratkowicz. Trenujący we Wrocławiu zawodnik stał się jednocześnie pierwszym w historii organizacji DSF KC mistrzem w wadze do 86 kg.

Wyniki gali DSF KC 13:
-60 kg: Dominik Tomica pok. Krystiana Bernatowicza
-71 kg: Tomasz Brotoń pok. Mateusza Brusiło 2:1

Mecz międzypaństwowy w K-1: Polska vs Czechy 
-71 kg: Denis Farkas pok. Pawła Józefowicza 2:1
-91 kg: Adam Audy pok. Marcina Bachórza TKO 1 runda
-75 kg: Anatoli Hunanyan pok. Dominika Zadorę KO 2 runda
-65 kg: Róża Gumienna pok. Lucie Mlejnkovą 2:1
-71 kg: Adam Gielata pok. Tadeas Ruzicka

+91 kg: Dawid Żółtaszek pok. Łukasza Lipniackiego
-75 kg: Abdallah Mabel pok. Pawła Biszczaka

Walka o pas mistrza świata WAKO PRO 
-64,5 kg: Yuriy Zhukovsky pok. Eliasza Jankowskiego 2:1

Walka o pas mistrza świata WAKO PRO 
+94,1 kg: Michał Turyński pok. Dzevada Poturaka

Walka o pas DSF Kickboxing Challenge 
-86 kg: Maksymilian Bratkowicz pok. Mateusza Kubiszyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*