DSF Kickboxing Challenge 15: Lodzik vs Zhukovsky w walce wieczoru, Mirkowski, Kalicki, Makowska, Brotoń i Radoń wystąpią w meczu przeciwko Litwie – karta walk

Poznaliśmy już pełną kartę walk gali DSF Kickboxing Challenge 15 o podtytule Bastion Chwały, która odbędzie się 15 maja w Warszawie. Poza walkami Lodzik vs Zhukovsky oraz Jewtuszko vs Krasoń na gali odbędzie się mecz Polska vs Litwa oraz dwie walki dodatkowe.

Galę otworzy pojedynek pomiędzy Bartłomiejem Wydrą, a Łukaszem Bartnikiem. Walka odbędzie się w wadze do 86 kg.

W meczu Polska vs Litwa, na który składać się będzie pięć walk, zdecydowanie najtrudniejsze zadanie czeka Patryka Radonia z ŁKS Boks Łódź. Zmierzy się on z Martynasem Daniusem z Kowna. Litwin jest między innymi turniejowym mistrzem federacji KOK oraz byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego w wadze do 65 kg. Walka odbędzie się w kategorii do 71 kg, a więc nominalnie wyższej niż tak w której Danius startował do tej pory. Radoń w 2018 roku zdobył brąz na MP K-1 w wadze do 71 kg.

W kategorii do 71 kg Tomasz Brotoń z Fight House Nowy Sącz podejmie Taurasa Adomaitisa, który także ma za sobą występy na galach federacji KOK SWAT Bushido, na których walki odbywają się głównie w formule pro-am. Tomasz Brotoń na galach DSF KC pokonał do tej pory Łukasz Szecówkę oraz Mateusza Brusiło, a musiał uznać wyższość Pawła Józefowicza.

18-letnia reprezentantka klubu Panzer Sejny Gabriela Makowska zmierzy się z Gretą Giedraytyte w wadze do 59 kg. Polka jest między innymi międzynarodową mistrzynią Litwy z marca tego roku.

Aleksander Kalicki będzie walczył w kategorii do 66 kg i zmierzy się z Naurisem Lukosiunasem. Litwin jest rodzonym bratem znanego z występów dla KOK Herkusa Lukosiunasa i obaj trenują pod okiem swojego ojca w Kownie. Na galach Donatasa Simanaitisa Nauris wystąpił tylko raz w 2016 roku w pojedynku ze wschodzącą gwiazdą KOK Mandaugasem Narauskasem.

Ostatnim uczestnikiem meczu Polska vs Litwa będzie często walczący na galach King of Kings Dawid Mirkowski. Zawodnik Warszawskiego Garudy w wadze do 81 kg zmierzy się z Edgarasem Banikonisem, który występy w K-1 łączy z walkami w MMA. W Mieszanych stukach walki jego aktualny rekord wynosi 2-9. Dawid Mirkowski po porażce jaką odniósł z rak Ruty w grudniu ubiegłego roku stoczył trzy walki, z których dwie wygrał. Ostatni pojedynek Mirkowskiego z Enriko Rogge odbył się w kwietniu w Niemczech. Nagranie walki znajdziecie tu.

Na gali DSF KC 15 wystąpi tez Patryk Kuryłek, który w grudniu 2017 roku na gali MFC 13 pokonał na punkty Mateusza Golsztajna z Jeleniej Góry. W swojej ostatniej walce zawodowej przegrał przez KO z Mateuszem Chojnackim. Jego rywalem będzie Dawid Mańkowski z Uniq Fight Club.

Transmisja DSF Kickboxing Challenge 15: Bastion Chwały w Canal+ Sport 2, Player.pl oraz na platformie DSFLIVE.com (poza granicami Polski).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*