DSF Kickboxing Challenge 16 Śląskie Tąpnięcie: Jenel, Dudek, Daschke oraz Bratkowicz w walkach o pas i debiut Michała Kity

Federacja DSF Kickboxing Challenge już 1 czerwca zawita do hali MOSiRu w Zabrzu, gdzie zorganizuje swoją 16 galę. Na wydarzeniu o podtytule “Śląskie Tąpnięcie” zobaczymy między innymi drugą obronę pasa mistrzowskiego Kamila Jenela oraz debiut zawodnika MMA Michała Kity. Ponadto na gali zostanie wyłoniony mistrz w kategorii do 71 kg oraz Maksymilian Bratkowicz będzie bronił pasa przed Bricem Kombou.

Nie podano jeszcze nazwiska rywala Kamila Jenela, wiadomo jedynie że nie będzie to Kamil Ruta, który od porażki z Jenelem wygrał kolejno z Dawidem Mirkowskim i Yohanem Lidonem. Jeżeli Jenel obroni pas 1 czerwca to rewanż z Rutą odbędzie się na jednej z jesiennych gal DSF Kickboxing Challenge. Kamil Jenel od walki z Rutą, w której zdobył pas mistrzowski bronił go tylko raz w pojedynku z Mirceą Andronache. Wygrana walka z Aleksandrem Zakharovem podczas gali na Torwarze nie miała statusu walki o pas.

Do obrony pasa w wadze do 86 kg stanie Maksymilian Bratkowicz z Wrocławia. Podopieczny Rafała Petertila pas zdobył w lutym tego roku pokonując Mateusza Kubiszyna. Z Bricem Kombou, który niedawno pokonał Piotra Strusa, Bratkowicz przegrał w 2016 roku podczas meczu Polska vs Niemcy, więc będzie to walka rewanżowa.

Podczas gali “Śląskie Tąpnięcie” zostanie wyłoniony także pierwszy mistrz federacji w wadze do 71 kg. Rafał Dudek zmierzy się w walce o to trofeum z Jarosławem Daschke. Dudek w ostatniej walce na DSF KC pokonał Zhorie Akopyana wcześniej przegrywając dwukrotnie na galach Glory w USA. Jarosław Daschke z klubu Champion Gdańsk w nie przegrał żadnej z trzech stoczonych walk pokonując Piotra Trześniewskiego-Tryca, Roberta Rajewskiego Jr oraz Cihana Kay. Dla Daschke będzie to debiut w ringu DSF KC.

Federacja potwierdziła także debiut 37-letniego zawodnika MMA Michała Kity, który stoczy swoją pierwszą zawodową walkę w K-1. Gala DSF Kickboxing Challenge 16 odbędzie się 1 czerwca w hali MOSiR w Zabrzu. Transmisja będzie przeprowadzona za pośrednictwem stacji Canal + Sport 2 oraz platformy Player.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*