DSF Kickboxing Challenge 6 – wyniki na żywo

Zapraszamy do śledzenia wyników gali DSF Kickboxing Challenge 6, która zaczyna się właśnie w podwarszawskich Ząbkach.

Walki rankingowe Pro-Am :

  • K-1 67 kg Paweł Nowakowski (Palestra Warszawa) pok. Marcina Stopkę przez decyzję 2:1
  • K-1 57 kg Sebastian Słoń (SKKB Kielce) pok. Patryka Kuryłka  (Wicher Kobyłka) 2:1

Walki PRO:

  • K-1 70 kg Marcin Mazurkiewicz (Fight House) pok. Piotra Szlosera  (Palestra Warszawa) 3:0

Bardzo dobra walka, zarówno ze strony Mazurkiewicza jak i Szlosera. Piotrowi zabrakło pomysłu na atakującego ciągle Mazurkiewicza, który konsekwentnie rozbijał Szlosera czy to akcjami bokserskimi czy kopnięciami. Bardzo dobre tempo do samego końca.

  • K-1 81 kg Mateusz Żukowski  (Alliance Team Pisz) pok. Jakuba Bartnika  ( X Fight Piaseczno)  2:1

Walka bardzo wyrównana, poza pierwszą rundą kiedy to Jakub Bartnik powinien zostać wyliczony przez sędziego ringowego. Do końca walki więcej sił zachował Bartnik, ale to nie wystarczyło do nadrobienia strat z początku pojedynku.

  • K-1 + 91 kg Tomasz Klimiuk DSF Kickboxing Team ( Human Białystok) pok. Wojciecha Stawickiego (Złocieniecka Akademia Kick Boxingu)

Dwie pierwsze rundy zdecydowanie na swoje konto mógł zapisać Tomasz Klimiuk. Choć Wojciech Stawicki obudził się w ostatniej rundzie i udało mu się nawet zagrozić Klimiukowi – ostatecznie to zawodnik z Białegostoku zwyciężył 3 do 0.

EXTRA FIGHT :

  • K-1 56 kg Dorota Godzina DSF Kickboxing Challenge (X Fight)  pok. Justynę Skoczek (KO Team Otwock)

Walka rozgrywana na nietypowym dystansie 3×2 minuty, w której różnica doświadczenia zdecydowanie stawia Godzinę w roli faworytki. Justyna Skoczek mimo znikomego doświadczenia stawiała odpór Godzinie przez pełne 3 rundy. Ostatecznie to Dorota Godzina wygrała tą walkę jednogłośną decyzją sędziów.

Mecz Polska – Białoruś :

  • K-1 63,5 kg Jan Lodzik  DSF Kickboxing Team  (Tajfun Legionowo) pok. Maxima Pietkievica Białoruś 2:1

Walka dość wyrównana, ale Maxim świetnie radził sobie z utrzymywaniem Lodzika w dystansie, wykorzystując przewagę warunków fizycznych. Imponował też umiejętnością walki zarówno z klasycznej jak i odwrotnej pozycji. Lodzik trafiaj jedynie pojedynczymi ciosami, a kiedy próbował się rozpędzać Maxim przytomnie klinczował. Sędziowie punktowali pojedynek 2:1 dla zawodnika z Legionowa.

  • K-1 70 kg Rafał Dudek DSF Kickboxing Team (Fight House 27)  pok. Andreja Xaminoka  Białoruś

Zawsze uważałem, że zawodnicy których fryzury nie wymagają dużej uwagi dają najlepsze walki. I tak Rafał króciutko obcięty  i posiadający typowo wschodnią fryzurę Andrej dali świetny pojedynek. O ile w pierwszej walce meczu werdykt był lekkim zaskoczeniem o tyle w walce Dudek vs Xaminok sędziowie nie mogli mieć wątpliwości. Rafał Dudek raz za razem karał swojego rywala czy to akcjami bokserskimi czy kopnięciami. Zarówno lowkicki jak i kolana robiły ogromne wrażenie na coraz bardziej statycznym Białorusinie. Decyzja była tylko formalnością.

Main Event –  3 walka meczu Polska Białoruś

  • K-1 81 kg Radosław Paczuski  DSF Kickboxing Team ( Uniq Fight Club) pok. Karena Tumasiana (Białoruś) 3:0

Walka zakończyła się zwycięstwem Paczuskiego przez jednogłośną decyzję sędziów. Po pierwszej rundzie, w której Polak nie miał pomysłu na świetnie radzącego sobie w defensywnie Białorusina, i którą sędziowie mogli zapisać na korzyść Karena, przyszły kolejne w których dawała o sobie znać słaba kondycja Białorusina ale i ciosy na korpus, które przyjął. Paczuski skupiał się na próbach zakończenia walki przed czasem pojedynczymi ciosami, ale ostatecznie trwała ona trzy rundy. Niemniej jednak Polak dopisuje do swojego rekordu kolejne zwycięstwo i w marcu stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego organizacji DSF.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*