DSF Kickboxing Challenge: Łukasz Jarosz zmierzy się z Wendellem Roche na gali w Krakowie – już 23 lutego

Federacja DSF Kickboxing Challenge podała pierwsze zestawienie gali, która odbędzie się 23 lutego w Krakowie. W stolicy Małopolski wystąpi pochodzący z Rabki Zdrój Łukasz Jarosz.

Zawodnik reprezentujący Jarosz Fight Club zmierzy się z Holendrem Wendellem Roche, który niedawno wystąpił w Polsce na Narodowej Gali Boksu, na której walczył też Jarosz. Roche pokonał w Warszawie Igora Kołacina. Na tej samej gali Jarosz okazał się lepszy od Michała Wlazło i była to jego pierwsza od 8 lat zawodowa walka.

Łukasz Jarosz jest dwukrotnym Mistrzem Świata ISKA. Swoje tytuły zdobywał w 2006 i 2007 pokonując Ismaela Yesila z Turcji oraz Senada Hadzica. Jest także zwycięzcą turnieju wagi ciężkiej, w którym pokonał między innymi Marcina Różalskiego. Jarosz jest też mistrzem Europy i Świata w Low Kicku federacji WAKO. Na jedne z gal Maxxx Fight w Warszawie pokonał też walczącego obecnie w KSW Łukasza Jurkowskiego. Aktualny rekord zawodnika z Rabki to 42-3 (35 KO).

Wendell Roche to 47-letni zawodnik pochodzący z Curacao, reprezentujący Holandię. W swojej karierze występował między innymi w K-1 WGP oraz Enfusion. W 2014 roku w Polsce przegrał w dość dziwnych okolicznościach z Frenkym Pawlakiem na gai Noc Góralskich Wojowników. W 2018 roku pokonał Igora Kołacina na gali w Warszawie.