DSF Kickboxing Challenge: Nowy rywal Bratkowicza w walce o pas. Pełna karta walk gali w Grudziądzu.

Już za 10 dni najlepszy kickboxing w Polsce trafi do województwa kujawsko-pomorskiego. Na gali DSF 19 odbędą się dwie walki mistrzowskie w formule K-1 oraz mecz międzynarodowy Polska-Litwa. Transmisję z imprezy przeprowadzi ogólnodostępna stacja TVP Sport.

W walce wieczoru wystąpi mistrz DSF Kickboxing Challenge w wadze średniej (86 kg) – Maksymilian Bratkowicz. Zawodnik klubu Gym Fight Wrocław przystąpi do drugiej obrony mistrzowskiego tytułu. Jego rywalem będzie mocarny Czech o sylwetce gladiatora – Daniel Viedenthaler. Zastąpi on Jiri Jarosa, który doznał kontuzji podczas sparingu.

W drugim pojedynku o pas zwieńczy się ciekawa trylogia. Jeden z najbardziej charyzmatycznych zawodników federacji DSF Jan „Iron” Lodzik przystąpi do trzeciej obrony tytułu w wadze piórkowej (do 65 kg). Jego rywalem będzie brylantowy technik Mateusz “Rzeźnik” Rajewski, który w dobrym stylu wygrał ostatnie dwie walki i w końcu doczeka się upragnionej szansy zdobycia mistrzowskiego tytułu.

Na gali DSF 19 kibicom pokaże się także popularny miejscowy fighter Kewin Wiwatowski (Grappler Grudziądz). Znany z występów w formule MMA lokalny zawodnik tym razem zmierzy się z Mateuszem Janu (Paco Team Katowice) w walce na zasadach K-1 w wadze ciężkiej (powyżej 91 kg). Wielkie emocji zapewni fanom mecz międzynarodowy Polska-Litwa, który tym razem zostanie rozegrany w kategoriach do 65, 71 i 75 kg.

KARTA WALK DSF KICKBOXING CHALLENGE 19:

Walki zawodowe:

  1. Bartosz Maziarz (POLSKA) vs Mateusz Czeszejko (POLSKA) K1, -71 kg, 3x3min
  2. Dominik Tomica (POLSKA) vs Michał Marszał (POLSKA) K1, -60 kg, 3x3min

Mecz Polska-Litwa:

  • Michał Polak (POLSKA) vs Jonas Vasiliauskas (LITWA) K1, -65 kg, 3x3min
  • Patryk Radoń (POLSKA) vs Ernestas Dapkus (LITWA) K1, -71 kg, 3x3min
  • Daniel Kolasiński (POLSKA) vs Deividas Jemeljanovas (LITWA) K1, -75 kg, 3x3min

Walki zawodowe:

  • Mateusz Janu (POLSKA) vs Kewin Wiwatowski (POLSKA) K1, +91 kg, 3x3min

Walki mistrzowskie:

  • Jan „Iron” Lodzik (POLSKA) vs Mateusz Rajewski (POLSKA) K1, -65 kg, 5x3min – pas DSF
  • “Mad Max” Bratkowicz (POLSKA) vs Daniel Viedenthaler (CZECHY) K1, -86 kg, 5x3min – pas DSF

Gala DSF Kickboxing Challenge 19 odbędzie się 24 stycznia w Grudziądzu. Transmisja od godziny 19:00 w TVP Sport i na sport.tvp.pl. Bilety są dostępne w serwisach KupBilety24.eu oraz Eventim.pl.