DSF Kickboxing Challenge: Polacy wygrywają z Rosją , Różalski, Ruta, Omielańczuk ze zwycięstwami

fot. FotoPyK https://twitter.com/FotoPyK

W walce wieczoru gali DSF Kickboxing Challenge 14 Marcin Różal Różalski pokonał ściągniętego jako zastępstwo Petera Grahama. Na gali został rozegrany także mecz międzypaństwowy w K-1 Polska vs Rosja, który polska drużyna wygrała 3:2.

Galę rozpoczęły pojedynki undercardowe, w których swoje walki wygrali Cezary Zugaj, Pavel Abozny i Róża Gumienna. Róża bardzo pewnie pokonała Mariyie Valent i tym samym zanotowała drugie zwycięstwo z rzędu.

W międzypaństwowym meczu Polska vs Rosja dwie pierwsze walki padły łupem Rosjan. W pierwszym pojedynku Viktor Mikhailov pokonał Mateusza Rajewskiego po dość wyrównanej walce, jednak Ruslan Bikmenov nie zostawił niczego w rękach sędziów i szybko zakończył swoją walkę z Pawłem Biszczakiem.

Kolejne pojedynki meczu wygrywali już tylko Polacy. Kamil Jenel, Dawid Kasperski i Karol Celiński jednogłośnie zwyciężyli w swoich pojedynkach i dali zwycięstwo polskiej drużynie 3:2. Karol Celiński debiutował w federacji i pokazał się z bardzo dobrej strony w pojedynku stójkowym, mimo że wcześniej skupiał swoją karierę na MMA.

W kolejnym pojedynku, pierwszym międzynarodowym na gali DSF KC 14, Yurii Zubchuk z Ukrainy pokonał Dmitryia Valenta. Świetną formę w ringu zaprezentował kolejny zawodnik MMA walczący w DSF Daniel Omielańczuk, który pokonał solidnego Niko Falina z Niemiec. Walka była toczona od początku do końca na bardzo wysokim tempie jak na wagę ciężką, a Polak nie oddał inicjatywy w żadnej z trzech rund.

Prawdopodobnie najtrudniejszą walkę w dotychczasowej karierze stoczył Kamil Ruta, który pokonał Yohana Lidona z Francji. Walka była dość wyrównana, ale wszyscy trzej sędziowie punktowali na Polaka i to jego ręka powędrowała w górę przy okazji werdyktu.

W walce o pas wagi ciężkiej Petr Romankevich udowodnił, że jest godny posiadanego tytułu i zastopował Dawida Żółtaszka. Białorusin posłał Polaka na deski dwukrotnie. Po drugim kopnięciu na głowę Żółtaszek nie był w stanie kontynuować pojedynku.

W walce wieczoru Marcin Różalski pokonał bardzo pewnie na punkty Petera Granama. Różal posłał rywala na deski w drugiej rundzie. Polak zanotował zwycięstwo po niemal ośmiu latach przygody z MMA.

Walka Muay Thai (3 x 3 min):

 • -70 kg: Cezary Zugaj  pok. Mateusza Janika

Walki zawodowe w K-1 (3 x 3 min):

 • -81 kg Pavel Abozny pok. Przemysława Ziemnickiego (30:26, 30:25, 30:26)
 • -62,5 kg Róża Gumienna pok. Mariyie Valent (30:27 x3)

Międzynarodowy mecz K-1 Polska-Rosja (3 x 3 min):

 • -65 kg: Viktor Mikhailov pok. Mateusza Rajewskiego 2:1
 • -75 kg: Ruslan Bikmenov  pok. Pawła Biszczaka KO 2 runda
 • -81 kg Kamil Jenel pok. Aleksandra Zakharova (30:28 x2, 29:29)
 • -86 kg Dawid Kasperski pok. Aleksieia Dmitrieva (30:27 x3)
 • -91 kg Karol Celiński pok. Tamerlana Aslanova (30:28 x2, 29:28)

Walki zawodowe w K-1 (3 x 3 min):

 • -81 kg: Yurii Zubchuk pok. Dmitryia Valenta (30:28, 29:29, 29:28)
 • +91 kg Daniel Omielańczuk pok. Niko Falina (30:27 x3)
 • -81 kg Kamil Ruta pok. Yohana Lidona (30:28 x3)

Co-Main Event w K-1 (3 x 3 min i 5 x 3 min):

 • +91 kg Piotr Romankevich pok. Dawida Zółtaszka (KO)

Walka wieczoru w K-1 (3 x 3 min):

 • +91 kg Marcin „Różal” Różalski pok. Petera Grahama (30:27 x3)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*