DSF Kickboxing Challenge: Róża Gumienna w walce o pas mistrzowski federacji spróbuje zrewanżować się za finał Mistrzostw Europy

Róża Gumienna, była mistrzyni federacji FEN, aktualnie związana z DSF Kickboxing Challenge, już we wrześniu stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego DSF KC.

Trenująca we Wrocławiu Róża Gumienna w swoich ostatnich dwóch pojedynkach na galach DSF KC pokonywała Luckę Mlejnkovą oraz Marie Valent. Pierwszą i jedyną porażkę w zawodowej karierze zawodniczka Punchera odniosła na gali FEN 19 w pojedynku z Martą Waliczek. Aktualny rekord pochodzącej z Kobylina Róży Gumiennej to 10-1.

Rywalką Gumiennej będzie włoska zawodniczka, multi-medalistka imprez amatorskich WAKO Cristina Caruso. Włoszka zdobywała wielokrotnie mistrzostwo swojego kraju w formułach planszowych i ringowych, a także tytuły międzynarodowe. Na Mistrzostwach Europy WAKO w 2016 roku w finale spotkała się właśnie z Różą Gumienną i walkę wygrała 3:0 zdobywając tym samym złoty medal tych mistrzostw.

Walka Gumienna vs Caruso, choć odbędzie się na zawodowym ringu, będzie swoistym rewanżem za tamte mistrzostwa Europy, na których górą była Włoszka. Gala DSF KC 17 odbędzie się 29 września w Częstochowie, a walką wieczoru tej gali będzie starcie Ruta vs Jenel II.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*