DSF Kickboxing Challenge: Sokół vs Mazurkiewicz w walce o pas mistrzowski w wadze do 75 kg

Podczas gali DSF KC 20 odbędzie się walka o pierwszy w historii organizacji pas mistrzowski w wadze do 75 kg. Pretendentami do tytułu będą Piotr Sokół z Krakowa oraz Marcin Mazurkiewicz z Nowego Sącza.

Zawodnicy spotkali się już w zawodowym ringu w 2013 roku w tej samej hali TS Wisła. Ponad pięć lat temu lepszy okazał się Piotr Sokół, jednak 23 lutego 2019 roku spotkają się w walce na dystansie pięciu rund, której stawką będzie pas mistrzowski DSF KC.

Marcin Mazurkiewicz, trenujący pod okiem Rafała Dudka w klubie Fight House Nowy Sącz, nie przegrał zawodowej walki od 2016 roku kiedy uległ Wojtkowi Kosowskiemu. Mazurkiewicz swoją ostatnią zawodową walkę stoczył w marcu ubiegłego roku, kiedy zwyciężył w rewanżu z Kosowskim. Wcześniej pokonywał między innymi Dawida Mirkowskiego czy Ivana Timkowa.

Piotr Sokół w ostatnich dwóch latach stoczył 11 walk, z których przegrał tylko dwie. Pochodzący z Krakowa Sokół w 2017 roku wziął udział w dwóch 8-osobowych turniejach, w obu dochodząc do finałów. W czerwcu we Francji doszedł do finału turnieju Budwelt Pride GP, a we wrześniu wygrał gwarantujący mu kontrakt z organizacją DSF turniej Eliminator.

Gala DSF KC 20 odbędzie się 23 lutego w krakowskiej hali TS Wisła. Poza walką o pas w wadze do 75 kg kibice będą mogli zobaczyć w ringu Tomasza Sararę oraz Łukasza Jarosza.