DSF Kickboxing Challenge: Tomasz Czerwiński przegrywa w Rumunii przez KO na 6 dni przed galą w Ząbkach. Walka z Omielańczukiem zdjęta z karty [nagranie KO + oświadczenie]

Tomasz Czerwiński, który miał zmierzyć się z Danielem Omielańczukiem na gali DSF KC 18 w Ząbkach, 2 grudnia wystąpił na gali w Rumunii gdzie przegrał przez KO.

Polak zmierzył się w walce bokserskiej ze swoim danym rywalem z klatki Toleą Ciumacem. Walka zakończyła się po niespełna minucie, a Rumun na końcu pomagał wciągać do ringu powalonego jego własnymi ciosami Czerwińskiego. Nagranie całej tej walki znajdziecie poniżej.

Federacja DSF Kickboxing Challenge wydała oświadczenie w tej sprawie. Treść oświadczenia:

Na sobotniej gali DSF Kickboxing Challenge 18 w Ząbkach nie odbędzie się walka Daniela Omielańczuka z Tomaszem Czerwińskim. Pojedynek K-1 w wadze ciężkiej miał poprzedzać walkę wieczoru Romankevich-Sarara. Starcie nie dojdzie do skutku, ponieważ Tomasz Czerwiński przed kilkoma dniami stoczył inną walkę i poniósł w niej porażkę przez nokaut.

Ze względu na troskę o zdrowie znokautowanego zawodnika federacja DSF nie dopuści do jego kolejnego pojedynku w tak krótkim odstępie czasowym. Daniel Omielańczuk był gotowy wyjść do ringu z innym przeciwnikiem, ale w trybie ekspresowym nie udało się znaleźć odpowiedniego rywala.

– Nie jesteśmy w stanie zapewnić godnego zastępstwa na kilka dni przed galą. Wielu zawodników odmówiło walki z Danielem mimo dobrej oferty finansowej – mówi Sławomir Duba, prezes federacji DSF Kickboxing Challenge. – To rażąca nieodpowiedzialność po stronie Tomasza Czerwińskiego, który w tajemnicy przed nami stoczył przegraną walkę niespełna przed tygodniem. Naraził w ten sposób na duże straty zarówno Daniela jak i federację, która poniosła koszty m.in. promocji i transportu – kończy Duba.

Przepraszamy kibiców, którzy czekali na występ Daniela Omielańczuka. Federacja DSF Kickboxing Challenge zwróci zawodnikowi Berkut WCA Fight Team koszty poniesione podczas przygotowań i zapewni mu starty w 2019 roku. Tomasz Czerwiński zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za zachowanie narażające federację oraz rywala na straty.

Sobotnia gala DSF Kickboxing Challenge 18 odbędzie się zgodnie z planem. Początek (mini-gala LFN – Ladies Fight Night) od godziny 18:30 w sport.tvp.pl. Od 19:50 transmisja meczu K-1 Polska-Białoruś oraz walki wieczoru Romankevich Piotr kontra Tomasz Sarara na żywo w TVP Sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*