DSF Kickboxing Challenge: Tomasz Sarara vs Abderahmane Coulibaly w walce o pas mistrzowski DSF

Tomasz Sarara poznał nazwisko rywala, z którym zmierzy się w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej organizacji DSF KC. Polak zmierzy się w Krakowie z Abdarhmane Coulibalim z Francji.

Sarara zdobył pas mistrzowski DSF KC pokonując Petra Romankevicha w grudniu ubiegłego roku. Walka była jednocześnie debiutem pochodzącego z Krakowa zawodnika w ringu federacji. 23 lutego, w swoim rodzinnym mieście, przystąpi do pierwszej obrony trofeum. W ubiegłym roku Sarara stoczył 2 zwycięskie walki pokonując wspomnianego Romankevicha oraz Tomasa Moznego.

Abderahmane Coulibaly to 33-letni francuski zawodnik K-1 i Muay Thai, który w rekordzie ma aż 73 walki, z których wygrał 52. Ostatni raz w zawodowym ringu wystąpił w grudniu 2017 roku, kiedy na Mix Fight Gala 23 pokonał Vladimira Tokasynova. W 2015 roku zdobył pas mistrzowski VVWS w wadze ciężkiej pokonując Freddiego Kemayo. Coulibaly jest też mistrzem świata WAKO w formule Low Kick. Od 2013 roku stoczył 15 zawodowych walk wygrywając 5 z nich, w tym 2 o pasy mistrzowskie.

Gala DSF KC 20: Królowie Ringu odbędzie się 23 lutego w Krakowie. Gala będzie transmitowana na żywo na kanale TVP Sport.