DSF Kickboxing Challenge: Wygrana Polaków w rewanżu z Czechami, Jenel, Caruso i Zawodni z pasami [wyniki gali]

Karta walk gali DSF Kickboxing Challenge 17, która odbyła się w Częstochowie 29 września, składała się z walk w formułach Full Contact, Muay Thai oraz K-1. W ramach gali odbył się też rewanżowy mecz miedzypaństwowy Polska vs Czechy oraz trzy walki o pasy mistrzowskie.

W międzypaństwowym meczu Polacy wygrali wszystkie pięć walk. Najbardziej dramatyczny był pojedynek Mateusza Rajewskiego, który zarówno porozcinał swojego rywala jak i sam został porozcinany. Walkę wygrał Polak, w trzeciej rundzie stawiając wszystko na jedną kartę i próbując zakończyć pojedynek przez KO. Podobnie uczynił rywal i przez ostanie minuty starcie nabrało bardzo wysokiego tempa. Walka na pewno warta obejrzenia, jeśli ktoś nie miał okazji.

W pozostałych pojedynkach meczu swoje walki wygrali Patryk Radoń, Adam Gielata, Paweł Biszczak oraz Dawid Mirkowski. Tylko Gielata zakończył walkę przed czasem.

W walce o pas zawodowego Mistrza Polski PZKB w trzyrundowym pojedynku spotkali się Norbert Anzorge i Jarosław Zawodni. Podopieczny Mariusza Cieślińskiego bardzo mądrze rozegrał walkę taktycznie, nie dopuszczając rywala do półdystansu, gdzie ten próbował akcji bokserskich. Ostatecznie sędziowie jednogłośnie wskazali na Jarosława Zawodniego.

W jedynej na tej gali walce kobiet Róża Gumienna musiała uznać wyższość Włoszki Cristiny Caruso, która zwyciężyła w pięciorundowej walce decyzją sędziów. Polka dobrze radziła sobie w tej walce przez pierwsze dwie rundy, jednak od trzeciego starcia Włoszka zaczęła zaczęła zdobywać przewagę.

W walce wieczoru doszło do rewanżowego starcia Kamila Jenela z Kamilem Rutą. Stawką walki był pas mistrzowski DSF oraz pas zawodowego Mistrza Polski PZKB. Kamil Jenel bardzo pewnie radził sobie w defensywie, raz za razem odpowiadając nacierającemu Rucie. Z kolei zawodnik Copacabany Warszawa niemal przez cały czas trwania walki próbował przełamać szczelną defensywę Jenela. Udało mu się to w rundzie czwartej, kiedy udało mu się “podłączyć” rywala, ale zabrakło wykończenia i Jenel do samego końca walki pozostawał groźny w ofensywie. Ostatecznie jednogłośnie zwyciężył Kamil Jenel i pasy pozostały na Śląsku.

Wstępna karta

  • -75 kg Full Cntact: Piotr Golon pok. Dawida Rychtera (30-27 x 3)
  • -71 kg Muay Thai: Mateusz Rozpędzki pok. Arkadiusza Krupę (28-27 x 3)

Karta główna:

  • 65 kg: Mateusz Rajewski pok. Filipa Hucina (30-28,30-28,29-28)
  • -71 kg: Patryk Radoń pok. Gora Harutjunjana niejednogłośną decyzją sędziów (30-26,30-27,28-28)
  • -71 kg: Adam Gielata pok. Romana Dika KO 3 runda
  • -77 kg: Paweł Biszczak pok. Pavola Garaja niejednogłośną decyzją sędziów
  • -81 kg: Dawid Mirkowski pok. Jana Greisigerga jednogłośną decyzją sędziów (30:29, 30:29, 29:28)
  • -91 kg walka o pas mistrzowski PZKB: Jarosław Zawodni pok. Norberta Anzorge vs (29:28×3)
  • -65 kg walka o pas mistrzowski DSF: Cristina Caruso pok. Różę Gumienną
  • -81 kg walka o pasy mistrzowskie DSF i PZKB: Kamil Jenel pok. Kamila Rutę jednogłośną decyzją sędziów (50:46, 49:46, 50:46)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*