FEA Kickboxing: Porażka Janu Cruza w piątej sekundzie pierwszej rundy, Burduja wygrywa turniej [wyniki gali + wideo KO]

Federacja FEA Kickboxing, która do niedawna organizowała gale wspólnie z King of Kings, ma za sobą pierwszy całkowicie samodzielny event, który odbył się 8 grudnia w Kiszyniowie.

Na podzielonym na 3 części evencie znalazło się miejsce na aż 15 walk, w tym jedną o pas w wadze do 65 kg oraz turniej wagi do 95 kg. W pojedynku o pas mistrzowski, który reklamowano jako walkę wojska z policją, góra był reprezentant tej drugiej służby mundurowej – Stanislav Renita. Wypunktował on Dmitrija Sirbu.

Na tej samej części karty walk wystąpił też Janu Cruz, który uległ Nicolaeowi Caraus już w piątej sekundzie pierwszej rundy. Nagranie tego KO znajdziecie poniżej.

W turnieju, którego triumfator otrzymał tytuł mistrzowski FEA w wadze do 95 kg, wzięli udział Alexandru Burduja, Gokhan Gedik, Mikhail Tiuterev oraz Samir Boukhidous. W finale Alexandru Burduja pokonał decyzją sędziów Mikhaila Tiutereva z Rosji.

Tymczasowy mistrz organizacji King of Kings Constantin Rusu pokonał Chico Kwasiego z Mikes Gym.