FightBox’s KOK Hero’s World Series – dwa zwycięstwa Polaków, Zaniewski odpada w ćwierćfinale turnieju KOK World GP [HL wszystkich walk]

28 października w Rydze odbyła się pięćdziesiąta gala organizacji King of Kings. Podczas podzielonego na dwie części eventu odbyły się dwa turnieje oraz walka o pas mistrzowski organizacji. Na karcie walk znalazło się miejsce dla aż pięciu zawodników z Polskich klubów.

Jako pierwszy do ringu wyszedł Hubert Dylewski, który zwyciężył swoją walkę doprowadzając rywala do dwóch liczeń w pierwszej i drugiej rundzie.

W półfinałach turnieju w kategorii do 65 kg swoje walki zwyciężyli Łotysze Janis Freimanis i Artur Smertijev, którzy przez pewien czas byli klubowymi kolegami z Muay Thai Academy Latvia. W kończącej pierwszą część gali walce finałowej Smiertiev pokonał Freimanisa przez większościową decyzję sędziów.

Denis Makowski, który w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego zawodnika z Holandii, zmierzył się z Vjaceslavem Tevinsem. Mimo braku możliwości przepracowania pełnego cyklu przygotowawczego do występu Białorusin trenujący w Warszawie pokazał się z bardzo dobrej strony i sprawił niemałe kłopoty zawodnikowi z Łotwy. Po trzech rundach sędziowie niejednogłośnie wskazali na Tevinsa.

Dawid Mirkowski zmierzył się ponownie z Jurim Orlovsem, z którym już raz miał okazję walczyć na początku tego roku. Polakowi udało się pewnie prowadzić pojedynek od początku do końca i ostatecznie odegrał się na pochodzącym z Rosji zawodniku, zwyciężając jednogłośną decyzją sędziów.

Stanisław Zaniewski, który brał udział w ośmioosobowym turnieju w kategorii do 85 kg, nie podołał Rosjaninowi Nikolaiowi Bieloziercovowi, któremu uległ po rundzie dodatkowej.

W najważniejszym starciu całej gali, czyli w pojedynku o pas mistrzowski organizacji Zaur Dzavadow pokonał przez TKO (zatrzymanie walki przez sędziego ringowego) Sergieja Morariego w trzeciej rundzie tego pięciorundowego starcia. Mimo problemów ze zrobieniem wagi i konieczności robienia dodatkowych 500 gram po oficjalnej konferencji Zaur w ringu imponował siłą ciosów i udało mu się naruszyć rywala w drugim starciu, aby ostatecznie zakończyć walkę w kolejnej rundzie.

Wyniki gali:

KOK Hero’s World Series:

 • -71 kg: Hubert Dylewski (Poland) def. Nikita Petrov (Latvia) by UD
 • -65 kg #1 Półfinał Turnieju: Janis Freimanis pok. Ulugbeka Zukhurova przez UD
 • -65 kg #2 Półfinał Turnieju: Artur Smertjiev pok. Vecislava Makarova przez TKO 1 R
 • MMA -66 kg: Namik Vesnenok pok. Bartosza Morgiela przez duszenie (gilotyna) w 1 R
 • -83 kg: Dawid Mirkowski pok. Jurija Orlovsa przez UD
 • -71 kg: Vjaceslavs Tevins pok. Denisa Makowskiego przez MD
 • -65 kg Finał turnieju: Artur Smertjiev pok. Janisa Freimanisa przez MD

KOK World GP:

 • -85 kg #1 Ćwierćfinał Turnieju: Mike Sprand pok. Stanislava Makarenko przez UD po 4 rundzie
 • -85 kg #2 Ćwierćfinał Turnieju: Rafael De Souza vs Beny Osmanowski – walka uznana jako NO CONTEST (faul)
 • -85 kg #3 Ćwierćfinał Turnieju: Raimondas Aukstikalis pok. Adama Wisniewa przez KO w 1 rundzie
 • -85 kg #4 Ćwierćfinał Turnieju: Nikolai Bielozierciev pok. Stanisława Zaniewskiego przez MD po 4 rundzie

Walka o pas mistrzowski organizacji King of Kings:

 • -77 kg: Zaur Dzavadow pok. Sergeia Morariego przez TKO w 3 rundzie

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*