Gala Halny Fighting Organization 1 – podsumowanie, wyniki i zdjęcia

Wraz z nowym rokiem 2016, sądecki klub HALNY rozpoczął nowy projekt jakim jest Halny Fighting Organization.

HFO dołącza od grona federacji w Polsce, które skupiają się na tych najbardziej popularnych sportach walki (kickboxing, MMA, Muay Thai). Nowy Sącz doczekał się swojego organizatora takich wydarzeń. HFO debiutowało w Nowy Targu łącząc siły z miejscowym klubem NKSW Nowy Targ Wojciech Hoły Team.

Wojciech Hoły główny trener, oraz założyciel NKSW organizował Puchar Polski K-1, i to właśnie z jego strony padła propozycja współpracy z naszym klubem. Długo się nie zastanawialiśmy. Pierwsze nasze wydarzenie planowaliśmy na 1 Maja w Krynicy Zdrój. Jednak po szybkim przemyśleniu sytuacji, stwierdziliśmy że jak się przyłożymy, i popracujemy po kilka godzin więcej tygodniowo to zrobimy fajne wydarzenie” – mówi Michał Górski, współorganizator gal HFO.

Organizatorzy nie pomylili się. W Pucharze Polski wzięło udział 96 zawodników z całej Polski. Sam turniej przebiegł bez zastrzeżeń ze strony PZKB (Polski Związek Kickboxingu). Walki stoczone podczas eventu były widowiskowe dla publiczności. Jednak najważniejsze wydarzenie weekendu miało się dopiero zacząć. Pierwsza odsłona HALNY FIGHTING ORGANIZATION była nad wyraz udana. Organizacja przygotowała 5 pojedynków amatorskich, które były finałami kończącego się Pucharu Polski K-1 oraz 8 pojedynków zawodowych w tym 2 MMA.  Dodatkowo w walce wieczoru stawką był Pas Zawodowego Międzynarodowego Mistrza Polski  w kat. – 75 kg na zasadach K-1.

Dzień wcześniej 13.02.2016 na sali konferencyjnej w hotelu Skalny Dworek odbyło się oficjalne ważenie wszystkich zawodników biorących udział w gali Ważenie nadzorował główny sędzia Pucharu Polski.

Około godziny 13:00 w walentynkowy dzień zakończył się turniej PP K-1, początek gali HFO był zaplanowany na godzinę 17:00. Mieliśmy mało czasu, bo tylko 4 godziny, na przygotowanie Hali pod gale. Nie jest to proste bo trzeba ustawić stoliki dla VIPów, katering, napoje, krzesełka dla osób chcących być jak najbliżej ringu, zrobić konferencje z dwoma składami sędziowskimi (MMA, K-1)  i zawodnikami. Organizacyjnych spraw zaraz przed jest mnóstwo. Ale daliśmy radę…” – reasumuje Łukasz Pławecki, właściciel i główny trener klubu HALNY oraz Prezes HFO.

Gala przebiegła zgodnie z przedstawionym publiczności scenariuszem. Walki nie nudziły publiczności. Zaraz po przedstawieniu wszystkich zawodników rozpoczęto pierwszą walkę, bez zbędnych przerw. HFO zadbało również o dwie transmisje on-line, media, fotoreporterów którzy po 2-3 stali w narożnikach i każdym wolnym skrawku ringu i uwieczniali to wydarzenie.

Publiczność dopisała, a wręcz ilość osób chcących wejść na Halę przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Jeszcze przed rozpoczęciem gali ochrona musiała przestać wpuszczać zainteresowanych z powodu braku wolnych miejsc, hala była wypełniona po brzegi” – Dodaje Pławecki.

Warto zaznaczyć że podczas pierwszej gali HFO wejście na trybuny hali były darmowe, a osoby w sektorze VIP wchodziły jedynie na zaproszenie organizatora. Powodem darmowego wejścia były dwie akcje charytatywne na które można było przekazać luźne datki. Bardzo miła i pewna podziwu inicjatywa. Swoją osobą zaszczycił galę przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Marszałek Leszek Zegzda, który wręczał nagrody zwycięzcą walk. Nagrody były ufundowane przez Urząd Marszałkowski oraz firmę I-Suple.

Ciężko podsumować takie wydarzenie. Nie skłamałbym mówiąc że swój plan organizacyjny wykonaliśmy na 99%, wszystko wyszło tak jak chcieliśmy, publiczność, walki, transmisje wszystko trudno teraz mi wymienić. Na pewno nie możliwa byłaby organizacja tak dużego wydarzenia w tak krótkim czasie jakby nie współpraca z Wojtkiem Hoły z nowotarskiego NKSW, oraz pomocy naszych sponsorów ISPL Medical, AWbautex, Netrium, BMA, ENTO TC, Duet, Nitus, Mistal Wentylacje, Al-oes, Dragon, Tor-Grek i firmie która dopracowała wizualnie cały nasz ring Dromader&Droamder Junior„ – podsumowuje Pławecki.

Już dziś zapraszamy na wydarzenie HFO II które będzie się odbywać w Krynicy Zdrój 30.04 – 01.05.
Szczegóły zostaną podane na oficjalnych stronach klubu HALNY.
www.facebook.com/halny.nowy.sacz
www.facebook.com/halnyfightingorganization
www.halny-treningi.pl

Wyniki pierwszej gali HFO:

  • Józef Kołodziej vs Krzysztof Hornik, 3:0 wygrywa Hornik
  • Dominik Oślizło vs Maciej Mach, 2:1 wygrywa Oślizło*
  • Dawid Wrona vs Konrad Wojtowicz, 3:0 wygrywa Wrona*
  • Milos Timko vs Przemysław Pawlak, 3:0 wygrywa Timko
  • Mateusz Michalik vs Bartłomiej Kuźniar, 3:0 wygrywa Kuźniar
  • Józef Janotik vs Filip Bienias, 3:0 wygrywa Bienias
  • Martin Korec vs Adam Hassani, przez TKO w 1 rundzie wygrywa Hassani
  • Martin Helbich vs Bartosz Zając, 2:1 wygrywa Helbich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*