Gdzie jest Kamil Ruta

fot. Michał Śladowski

Kamil Ruta z podwarszawskiego MKS Wicher Kobyłka to zawodnik, który przez kilka lat dominował swoją kategorię wagową na imprezach rangi ogólnopolskiej PZKB. Zwyciężał w mistrzostwach Polski zarówno K-1 jak i Low Kick. Pierwszą od kilku lat porażkę w amatorskiej rywalizacji na krajowym podwórku poniósł z rąk Radka Paczuskiego. Miała ona miejsce podczas finału Mistrzostw Polski Low Kick 2015 w Wołominie, czyli przed “jego” publicznością. Link do walki. W tym samym roku Ruta zwyciężył jeszcze Mistrzostwa Polski K-1, które były rozgrywane w Legnicy dwa miesiące później.

Na ringach zawodowych Kamil związał się z organizacją DSF i dla niej stoczył swoje ostatnie walki. Pokonywał między innymi Sebastiana Adamskiego, Mateusza Żukowskiego, Mikiego Ivanowskiego (nagranie walki poniżej), czy ostatnio Patryka Zdrojewskiego (wideo z walki).

ruta engel

O ile jego pierwsze walki dla organizacji nie należały do zbyt długich, to walka ze Zdrojewskim odbyła się na pełnym dystansie 3 rund. Po porażce z Paczuskim wiele osób w środowisku zaczęło się zastanawiać, czy Kamil jest w stanie przestawić się całkowicie na twarde formuły i walczyć z takimi silnymi fizycznie zawodnikami jak Paczuski. Na ringach amatorskich Kamil imponował świetną motoryką, pracą na nogach i szybkością, ale w pojedynku z równie silnym fizycznie zawodnikiem z Warszawy to nie wystarczyło.

fot. DSF Kickboxing Challenge
fot. DSF Kickboxing Challenge

Stoczony kilka miesięcy później pojedynek z Patrykiem Zdrojewskim pokazał, że Ruta odrobił lekcję i sprawdził się w walce z bardzo silnym fizycznie zawodnikiem z Palestry, który od pierwszego gongu próbował narzucić swoje warunki gry. Przełomowym momentem była druga runda, w której Kamil trafił mocno sierpowym i “podłączył” Zdrojewskiego. Późniejsze minuty to mądra praca na nogach i konsekwentne punktowanie osłabionego zawodnika. Walkę wygrał 3:0, choć nie było to na pewno łatwe zwycięstwo, a i Zdrojewski za taką porażkę zły na siebie być nie może.

W międzyczasie do grupy DSF Kickboxing Team dołączył wspomniany wcześniej Radek Paczuski, trenujący pod okiem swojego brata w klubie Uniq Fight Club. Na tą chwilę organizacja DSF i jej zawodowa drużyna DSF Kickboxing Challenge zawiesiły działania do końca 2015 roku, więc zawodnicy nie mają co liczyć na bezpośrednią konfrontację, która mogłaby wiele wyjaśnić. Patrząc na kategorię wagową -81 kg w Polskim kickboxingu możemy mówić o klęsce urodzaju więc rywalizacja na krajowym podwórku jest zacięta. Wystarczy wymienić takie nazwiska jak Paweł Jędrzejczyk, Radek Paczuski czy właśnie Kamil Ruta.

1399208_702043999918285_8228326713642774511_o

Kolejną walkę Kamil stoczy już w przyszły weekend w Anglii. Następną w listopadzie na gali IMBIRIADA FIGHTERS NIGHT 5 w Rzeszowie. Nie znamy jeszcze nazwiska jego rywala, ale mamy nadzieję że organizatorzy zapewnią mu solidnego przeciwnika, z którym Kamil będzie mógł się sprawdzić w dobrej, twardej walce. Niedługo także Mistrzostwa Świata WAKO, na które Ruta jedzie z nadzieją na medal.

Kamil Ruta vs Miki Ivanowski:

[mom_video type=”youtube” id=”PpgVN6VHr0Q”]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*