Glory 21 – Levin pozostaje mistrzem po remisie, Xavier Vigney zwycięża w turnieju HW

fot. Glory

Na gali Glory 21, która odbyła się w San Diego, walka wieczoru był rewanżowy pojedynek między Simonem Marcusem z Kanady i Artemem Levinem z Rosji. W ich pierwszym starciu na zasadach Muaythai górą był Marcus, jednak większość fanów spodziewała się, że na zasadach K-1 walka potoczy się na korzyść aktualnego mistrza organizacji.

Jednak zawodnicy, jak na specjalistów od boksu tajskiego przystało, skupili się na klinczowaniu. Rosjanin został nawet upomniany (minus punkt) w 3 rundzie, ale sędziowie ostatecznie orzekli remis. Czy słusznie? Ciężko oceniać, jednak Marcus zdawał się być aktywniejszą stroną, a przede wszystkim lepiej pracował kolanami. Artem Levin pozostaje mistrzem dywizji średniej Glory.

Nagranie walki.

Poza walką o pas na gali został zorganizowany także turniej wagi ciężkiej. Wśród półfinalistów ciężko było znaleźć zawodnika nawet nie z czołówki, ale z pierwszej 10 rankingów światowego kickboxingu. Chi Lewis-Parry, Demore Dennis, Xavier Vigney oraz Maurice Jackson zmierzyli w tym czteroosobowym turnieju i po dwóch KO w półfinałach, ostatecznie Xavier Vigney (także przez KO) pokonał Chi Lewisa-Parrego w finale. Poziom tego turnieju nie przystoi Glory i mam nadzieję, że szybko o nim zapomnimy.
 
Walką poprzedzającą starcie o pas było między innymi starcie Raymonda Danielsa z Justinem Baesmanem. Efektownie walczący Daniels i tym razem nie zawiódł. Odesłał swojego rywala na deski obrotowym kopnięciem na korpus. Raymond Daniels, autor KO stulecia, zawsze jest mile widziany na karcie walk, jednak starcia z Holzkenem czy Valtelinim pokazały, że nie powinien on próbować swoich sił powyżej “pewnego poziomu”. Jeśli Glory będzie zestawiać go z przeciwnikami pokroju Baesmana – zawsze będą ciekawe nokauty. Czy jednak o to chodzi w sporcie…

Glory z organizacji zrzeszającej najlepszych zawodników na świecie, robiącej gale w Europie, gdzie kickboxing jest najsilniejszy, staje się powoli taka jaką chce ją mieć Ameryka. Walki koszykarzy z zawodnikami footballu amerykańskiego, walki żołnierzy z celnikami(?), średni zawodnicy ze stanów zestawiani z bardzo średnimi…no właśnie z kim?

Glory zaczyna przypominać ulubiony sport “walki” amerykanów czyli wrestling. Czy powrót organizacji do Europy coś zmieni? Oby.

Pełne wyniki:

 • Artem Levin vs Simon Marcus REMIS – Levin pozostaje mistrzem
 • Finał turnieju +95 kg: Xavier Vigney pok. Chi Lewis-Parry TKO
 • Raymond Daniels pok. Justina Baesmana KO
 • Kyle Stewart pok. Devina Goodalea
 • #2 półfinał turneju +95 kg: Chi Lewis-Parry pok. Demoreo Dennisa KO
 • #1 półfinał turneju +95 kg: Xavier Vigney pok. Maurice’a Jacksona TKO

Glory Superfight Series:

 • Mike Lemaire pok. Casey’a Greene
 • Giga Chikadze pok. Kena Trana KO
 • Maurice Greene pok. Ashley’a Eppsa KO
 • Manny Mancha pok. Andre Walkera KO
 • Omari Boyd pok. Chrisa Carradusa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*