Glory 38 Chicago – znów zobaczymy Polaków na karcie walk największej organizacji kickboxingu na świecie?

Organizacja Glory Sports International potwierdziło datę i miejsce dwóch kolejnych gal. Ta z numerem 38 odbędzie się 24 lutego 2017 roku w Chicago, a dokładniej w tym samym obiekcie co ostatnio – Sears Centre.

Ostatnio, czyli 26 lutego 2016 roku, kiedy to na gali z numerem 27, a dokładniej w Superfight Series, wystąpił Paweł Jędrzejczyk. O walce Pawła pisaliśmy więcej tu. Wrocławski zawodnik został zakontraktowany przez największego gracza na kickbokserskim podwórku razem z Tomkiem Makowskim, który musiał jednak zrezygnować z walki przez kontuzję. W kontraktowaniu Polaków pośredniczył Łukasz Banach, o którym pisaliśmy więcej tu.

Choć Jędrzejczyk przegrał w debiucie z późniejszą rewelacją swojej kategorii wagowej Richardem Abrahamem liczymy, że Cor Hemmers, przy okazji kolejnej gali w największym skupisku amerykańskiej Polonii także nie zapomni o zawodnikach z nad Wisły.

Kto w tej chwili ma największe szanse, obok Pawła Jędrzejczyka, na występ dla Glory? Naszym zdaniem są to Tomasz Sarara oraz Łukasz Pławecki. Walczący w LHW Sarara był już przymierzany do występu dla Glory, a znajdujący się w rewelacyjnej formie Pławecki ma na koncie występy między innymi dla KOK i Kunlun Fight, a także tytuł Mistrza Świata WKN, który zdobył zaledwie 3 grudnia.

Karta walk gali Glory 38, a na pewno jej część, zostanie ogłoszona po gali Glory Colision 10 grudnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*