Zwycięstwa Zawistowskiego i Botwiny, porażka Dudka na Glory 43 w Nowym Jorku

Dwóch Polskich zawodników, Bartosz Botwina oraz Paweł Zawistowski, zwyciężyli swoje pojedynki na gali Glory 43 w Nowym Jorku. Na tej samej gali, w pierwszej części karty walk, walczył Rafał Dudek z Fight House Nowy Sącz.

Paweł Zawistowski to zawodnik mieszkający na stałe w USA i reprezentujący tamtejszy Kings Kombat Fitness pokonał niejednogłośnie na punkty Brima Kamara. Dla pochodzącego z Polski Zawistowskiego była to czwarta walka w zawodowym ringu.

Bartosz Botwina w świetnym stylu pokonał Chrisa Lukusa. Botwina, wychowanek białostockiego Husarza, ciągle wywierał presję na swoim rywalu i dzięki temu udało mu się “przełamać” Lukusa. Trzecia runda należała już całkowicie do Polaka, co podkreślił knockdownem. Mimo tego jeden z sędziów punktował na remis, co tylko potwierdza tezę, że sędziowie z USA oglądają walki w inny sposób niż wszyscy.

Rafał Dudek mierzył się z Itayem Gershonem, który ma bardzo bogate doświadczenie w boksie tajskim. W 2014 roku mogliśmy go oglądać w pojedynku z Mateuszem Kopcem w finale Mistrzostw Europy w Krakowie. Tym razem Izraelczyk walczył w K-1 i trzeba przyznać, że bardzo solidnie przygotował się do walki z Rafałem Dudkiem. Po bardzo dobrym początku Polaka Gershon zaczął budować przewagę okopując korpus i nogi Dudka. To plus dobra praca na nogach przyniosły mu zwycięstwo na kartach sędziowskich. Nowosądecki zawodnik przeważał w wymianach bokserskich bo potwierdzają statystyki przyjętych ciosów.

Teraz przed Rafałem kolejne wyzwanie w postaci walki na Glory 44 w Chicago.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*