GLORY 53 SuperFight Series: Dawid Kasperski w co-main evencie zmierzy się z Yousrim Belgarouim

fot. DSF

Dawid Kasperski, który obecnie trenuje w Holandii w Team Holzken, zadebiutuje w Glory już 12 maja podczas gali z numerem 53. Polak zmierzy się z byłym pretendentem do pasa, aktualnym numerem 1 rankingu Glory Yousrim Belgarouim. Kasperski z tygodniowym wyprzedzeniem zgodził się zastąpić kontuzjowanego Jasona Wilnisa.

Dawid Kasperski, który jest obecnie zawodnikiem DSF KC, w swoich ostatnich dwóch walkach zanotował dwa zwycięstwa pokonując Mehdia BouananeAlekseia Dmitrieva. W swoim debiucie w ringu DSF w październiku 2017 roku zwyciężył też nad Boubakerem El Bakourim. Ogólny rekord zawodnika pochodzącego ze Starachowic to 17-7-1.

Pochodzący z Tunezji, a trenujący w Holandii Yousrim Belgaroui ostatnią walkę stoczył w grudniu ubiegłego roku i był to pojedynek o pas mistrzowski Glory. Walke z Alexem Pereirą przegrał przez TKO w trzeciej rundzie. Co ciekawe, sam Pereira wstawił ostatnio na Twittera zdjęcie z kontraktem z UFC. Jeśli informacja zostanie potwierdzona będzie to oznaczało, że pas mistrzowski Glory w wadze do 85 kg został zwakowany i czeka na nowego właściciela. Belgaroui stoczył łącznie 26 walk w karierze i tylko czterokrotnie musiał uznać wyższość rywala.

W walce wieczoru SuperFight Series w Lille zmierza się ze sobą Cedric DoumbeThongchai Sitsongpeenong. na tej samej części karty zostanie rozegrany także czteroosobowy turniej w wadze do 65 kg.

GLORY 53 SuperFight Series
-77 kg : Cédric Doumbé vs Thongchai Sitsongpeenong
-85 kg: Yousri Belgaroui vs Dawid Kasperski
-77 kg: Alan Scheinson vs Anghel Cardos
-65 kg półfinał turnieju: Serhii Adamchuk vs Azize Hlali
-65 kg półfinał turnieju: Victor Pinto vs Buray Bozaryilmaz

Gala Glory 53 SuperFight Series odbędzie się 12 maja w arenie Zénith de Lille i będzie ją można obejrzeć na platformie UFC Fight Pass.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*