Glory wraca do Europy na dłużej? Świetne karty na Glory 25 i 26

Ostatnie gale Glory, te rozgrywane w Ameryce Północnej, niosły za sobą mniej ekscytujące zestawienia (dla kibiców z Europy). Ciężko wyjaśnić np “all-american” turnieje o miano pretendenta, kiedy praktycznie w każdej kategorii wagowej czołówka rankingów to zawodnicy z Europy. Oczywiście wszystko związane jest z biznesowymi aspektami organizacji, a dokładniej z kontraktami z TV.

Obecnie Glory ogłosiło już karty eventów numer 25 i 26. Oba zostaną rozegrane w Europie, a dokładniej we Włoszech i Holandii. Glory 25 to przede wszystkim dwie walki: Giorgio Petrosyan vs Josh JaunceyRobin van Roosmalen vs Sittichai Sitsongpeenong.

Glory_25_Milan_wall2

Pierwsza walka będzie co-main eventem gali, a stawką drugiej będzie pas mistrzowski organizacji w kategorii -70 kg. Dla Giorgio będzie to powrót do Glory, pierwsza walka dla organizacji po porażce z Andym Ristie i od razu poważny sprawdzian, bo Josh Jauncey to obecnie jeden z największych młodych talentów w Glory.

Z kolei RvR stanie przed prawdopodobnie najtrudniejszym wyzwaniem w swojej karierze. Sittichai od kilku miesięcy bez kompleksów mierzy się z najlepszymi i co więcej – pokonuje ich. Biorąc pod uwagę różne style walki Holendra i Taja oraz stawkę pojedynku – walka z miejsca staje się żelaznym kandydatem do walki roku 2015.

12118958_536923036466639_3791541278486483453_n

W undercardzie, czyli Glory Superfight Series widnieje jeszcze jeden bardzo interesujący pojedynek. Będzie to także walka o pas mistrzowski organizacji, ale w kategorii -65 kg. Aktualny mistrz z Kanady Gabriel Varga zmierzy się z pretendentem, trenującym w Mike’s Gym Ukraińcem Serghiem Adamchukem. Gala zaplanowana jest na 6 listopada.

Gala Glory 26, które odbędzie się w Amsterdamie, jest wielkim przełomem dla sportów walki w Holandii. W kraju, który uważany jest za kolebkę europejskiego kickboxingu, od dawna nie było żadnej dużej imprezy tego typu. Władze Amsterdamu, oraz innych większych holenderskich miast, odmawiały wydania zgody na organizacje gal, ponieważ większość tamtejszego sportowego światka przenika się na wielu płaszczyznach z lokalnym światkiem przestępczym.

Glory_26_Amsterdam_wall

Ostatecznie jednak 4 grudnia 2015 roku w Amsterdamie odbędzie się gala Glory 26, a na niej dwie walki, których stawką będą mistrzowskie pasy. Co ważne – w obu zawalczą holenderscy mistrzowie. Pasa wagi ciężkiej będzie bronił Rico Verhoeven, a w roli pretendenta zobaczymy świetnego rumuna Benjamina Adegbuyi. Z kolei w wadze -77 kg do kolejnej obrony stanie Nieky Holzken. Jego przeciwnik zostanie ogłoszony 6 listopada, kiedy odbędzie się turniej o miano pretendenta. Istnieje szansa, że prawo do walki z mistrzem wywalczy sobie Murthel Groenhart i wtedy mielibyśmy pojedynek Holendra z Holendrem.

12105976_535407523284857_3543592881609080836_n

Poza wspomnianymi walkami o pasy na gali w Amsterdamie czterech piórkowych zmierzy się o miano pretendenta do walki o pas. Pierwszym potwierdzonym nazwiskiem jest Mosab Amrani, a kibice z Polski po cichu liczą, że kolejnym będzie nasz Rafał Dudek, który obecnie sklasyfikowany jest na szóstym miejscu w rankingu organizacji.

dudek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*