Granda PRO 4: Wrzosek w życiowej formie, Paczuski kończy walkę werdyktem – relacja, wyniki i galeria zdjęć

fot. Paweł Grabowski

Warszawska Granda PRO to cykl zawodowych gal K-1 i MMA, które w dość naturalny sposób ewoluowały z amatorskiej Grandy na pięści i giry. Wraz z czwartą edycją organizatorzy zawędrowali po raz pierwszy do większego obiektu i kibice mogli oglądać zmagania zawodników w hali Torwaru.

Karta walk Grandy PRO 4 składała się w większości z lokalnych zawodników co przełożyło się na ilość kibiców i doping na trybunach. Zdecydowanie gale Grandy należą do tych, doping z których pamięta się jeszcze długo po wyjściu z hali. Zawodnicy Academi Gorila, Garudy Warszawa, LFC, Fangi czy Uniq Fight Club mogli liczyć na swoich kibiców i ich gardła.

Z pierwszych walk gali wyróżnił się pojedynek Kamila Pawlaka i Piotra Trześniewskiego. Pawlak, który w ostatnich dwóch walkach zawodowych miał bilans 1-1, zdominował swojego rywala i bardzo efektownym wysokim kopnięciem w drugiej rundzie posłał go na deski. W następny weekend Pawlak wystąpi na gali KOK Summer Edition, o czym pisaliśmy tu.

Michał Gęsiarz, zawodnik niezrzeszony ale trenujący pod okiem Karola Łady, stoczył bardzo emocjonująca pojedynek z Alanem Kwiecińskim. Gęsiarz zaczął bardzo mocno i w pierwszej części walki zdobył przewagę nad Kwiecińskim. Choć w końcówce zdecydowanie zabrakło mu kondycji, nie pozwolił rywalowi na odrobienie strat. Sędziowie także byli jednogłośni przy werdykcie.

W walce dwóch reprezentacyjnych kolegów – Dawida Mirkowskiego i Rafała Korczaka – triumfował reprezentujący GMTG Warszawa Mirkowski. Podopieczny Dimy Kartela przewagę zdobywał przede wszystkim w płaszczyźnie bokserskiej. Jak na dwóch zawodników wywodzących się z Muay Thai walka pełna była klinczu i obaleń, w których obaj odnajdowali się bardzo dobrze, jednak żaden nie zdobywał w ten sposób punktów. Sędziowie nie byli jednogłośni przy ogłaszaniu werdyktu, bo mimo przewagi Mirkowskiego w akcjach bokserskich, Korczak skutecznie odpowiadał licznymi kopnięciami.

Na miano najlepszej walki wieczoru Grandy PRO 4 bez dwóch zdań zasłużył pojedynek Arka Wrzoska. Reprezentujący Copacabane Warszawa Wrzosek porozbijał i zmusił do poddania w drugiej rundzie bardzo mocnego Niemca Kaia Duraka. Przeciwnik Polaka nie był w stanie kontynuować walki z powodu potężnych niskich kopnięć jakie przyjął na wykroczną nogę. Wrzosek notuje kolejne bardzo cenne zwycięstwo w karierze i mamy nadzieję że szybko dostanie szansę walki o pas mistrzowski FEN z klasowym zawodnikiem. Być może Fight Exclusive Night sięgnie po Tomasa Moznego, z którym Wrzosek przegrał kilka lat temu w Warszawie.

W walce wieczoru Radosław Paczuski podejmował Floriana Krogera, który okazał się wymagającym rywalem dla reprezentanta Uniq Fight Club. Niemiec przede wszystkim bardzo dużo i dynamicznie poruszał się na nogach, nie stronił też od nieszablonowych kopnięć, którymi kilka razy zaskakiwał Paczuskiego. Polak przewalczył pełne trzy rundy i zapracował na jednogłośne zwycięstwo na kartach punktowych. Biorąc pod uwagę ostatnio dużą częstotliwość startów zawodnika Uniq Fight Club zapewne kolejny raz w ringu zobaczymy go na jesieni.

Gala Granda PRO, po raz pierwszy organizowana poza obiektem Legia Fight Club, to szansa na regularną duża imprezę sportów walki w Warszawie. Zaplecze “lokalnych” zawodników pozwala organizatorom mieć pewność zapełnienia dużej części hali Torwaru kibicami przynajmniej dwa razy w roku. Organizacyjnie oczywiście nie obyło się bez drobnych potknięć ale biorąc pod uwagę, że to dopiero czwarta impreza z pod znaku Grandy PRO to jest jeszcze czas na naukę i poprawianie błędów. Pełne wyniki i kilka zdjęć autorstwa Pawła Grabowskiego znajdziecie poniżej.

Wyniki gali:

KARTA GŁÓWNA

 • MMA (kat. -77 kg): Maciej Mackiewicz pok. Adriana Wojtkowskiego przez TKO (runda 2, 4:15)
 • K-1 (kat. -77 kg): Grzegorz Steć pok. Adama Molędysa przez TKO (runda 3, 2:47)
 • K-1 (kat. -73 kg): Kamil Pawlak pok. Piotra Trześniewskiego przez KO (runda 2, 1:17)
 • MMA (kat. -77 kg): Rafał Sępkowski pok. Michała Orynka przez większościową decyzję sędziów
 • K-1 (kat. -75 kg): Patryk Małecki pok. Patryka Leśniewskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
 • K-1 (kat. -71 kg): Michał Gęsiarz pok. Alana Kwiecińskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
 • K-1 (kat. +91 kg): Mateusz Łazowski pok. przez Neila Aquinę przez jednogłośną decyzję sędziów
 • MMA (kat. -66 kg): Krzysztof Gutowski pok. Sylwestra Millera przez KO (runda 1, 4:52)
 • K-1 (kat. -81 kg): Dawid Mirkowski pok. Rafała Korczaka przez niejednogłośną decyzję sędziów (28-29, 29-28, 29-28)
 • K-1 (kat. +91 kg): Arkadiusz Wrzosek pok. Kaia Duraka przez poddanie (runda 2, 2:10)

WALKI WIECZORU

 • MMA (kat. -77 kg): Grzegorz Sanecki pok. Vasilija Ciubotaru przez poddanie (balacha, runda 2, 3:25)
 • K-1 (kat. -85 kg): Radosław Paczuski pok. Floriana Krogera przez jednogłośną decyzję sędziów (3×30-27)

fot. Paweł Grabowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*