Granda PRO: Walki Wrzoska i Bławdziewicza zakończone jako nieodbyte, udane rewanże Pawlaka i Łazowskiego – wyniki gali

fot. Paweł Grabowski

Gala Granda PRO, która jest rozwinięciem amatorskiej Warszawskiej Grandy na Pięści i Giry, po raz szósty zorganizowała galę, na której kibice mogli obejrzeć walki w K-1 i MMA.

W walkach na zasadach K-1 kibice mogli oglądać takich zawodników jak Patryk Małecki, Dawid Nowa, Kamil Pawlak, Przemysław Pawlak czy Arkadiusz Wrzosek.

Patryk Małecki, który na poprzedniej edycji Grandy PRO musiał uznać wyższość Kamila Pawlaka, tym razem pewnie na punkty zwyciężył nad Dawidem Nowakiem z warszawskiej Academia Gorilla. Tradycyjnie, jak to bywa przy okazji walk Małeckiego, nie obeszło się bez krwawiących rozcięć na twarzy zawodnika Fanga Fight Club.

Kamil Pawlak z Garudy Warszawa, pokonując Przemysława Pawlaka doprowadził do stanu 1:1 w konfrontacji pomiędzy tymi dwoma zawodnikami. Pierwszy pojedynek Pawlak vs Pawlak odbył się w maju ubiegłego roku i wtedy górą był reprezentujący HALNY Nowy Sącz Przemysław. Na szóstej edycji Grandy PRO po bardzo twardej walce, w której Kamil skutecznie wykorzystywał ataki w drugie tempo, sędziowie jednogłośnie wskazali na zawodnika z Warszawy.

Udany rewanż zaliczył także Mateusz Łazowski, który pokonał Kryspina Kalskiego z Gdyni. Walka w wadze ciężkiej była rewanżem za pojedynek z gali FEN 17.

W pojedynku Michała Bławdziewicza z Gordonem Hauptem sędziowie orzekli nieintencjonalny faul Bławdziewicza i walka otrzymała status no contest, czyli nierozstrzygnięta. Wszystko po kopnięciu, które Polak wyprowadził na plecy obracającego się rywala. Nie był to jedyny taki werdykt na tej gali.

W walce wieczoru gali Granda PRO 6 doszło do bardzo szybkiego i zaskakującego rozstrzygnięcia. Arkadiusz Wrzosek, który mierzył się z bardzo doświadczonym mołdawskim zawodnikiem Pavlem Voroninem, już w jednej z pierwszych akcji kopnął kolanem na korpus rywala doprowadzając do kontuzji barku Voronina. Wszystko wskazywało na to, że zawodnikowi z Mołdawii wypadł bark i nie jest on w stanie kontynuować walk. Sędziowie orzekli, że walka kończy się werdyktem no contest, czyli jest nierozstrzygnięta.

Od redakcji:

Werdykt w walce wieczoru jest naszym zdaniem zaskakujący o tyle, że według regulaminów PZKB walka może zakończyć się takim werdyktem w przypadku doprowadzenia do kontuzji w wyniku nieintencjonalnego faulu lub niedozwolonej techniki. Kolano, nawet ze ściągnięciem na nie głowy, w tym samym regulaminie widnieje jako punktowana technika dozwolona. Zawodnik planuje złożyć oficjalny protest do werdyktu. W przypadku walki Bławdziewicza można mówić o faulu nieintencjonalnym, a pod dyskusje poddawać brak chęci do kontynuowania walki przez rywala. W przypadku Voronina – możliwości kontynuowania walki po prostu nie było.

Wyniki gali:

Walka wieczoru:

  • +91: Arkadiusz Wrzosek vs Pavel Voronin – no contest

Karta główna:

  • MMA -77 kg: Michał Golasiński pok. Grzegorza Saneckiego
  • +91 kg: Mateusz Łazowski pok. Kryspina Kalskiego
  • +91 kg: Michał Bławdziewicz vs. Gordon Haupt no contest
  • MMA -61 kg: Sylwester Miller pok. Ibrahima Barkinoeva PODDANIE runda 1
  • -75 kg: Kamil Pawlak pok. Przemysława Pawlaka
  • -75 kg: Patryk Małecki pok. Dawida Nowaka
  • MMA -54 kg: Aleksandra Rola pok. Aleksandrę Wypych
  • MMA -77 kg: Michał Orynek pok. Adriana Wojtkowskiego PODDANIE runda 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*