HERO’S SERIES 2017 w Rydze – porażki Pawlaka i Mirkowskiego

W ubiegłą sobotę w Riga Arena na Łotwie odbyła się kolejna gala organizacji King of Kings. Na gali, której pierwsza część była transmitowana na żywo przez stację Fightbox, w ringu wystąpiło dwóch zawodników z Polski. Byli to Dawid Mirkowski i Kamil Pawlak z warszawskiego klubu Garuda. Niestety obaj z Łotwy wrócą z porażkami.

Dawid Mirkowski mierzył się w wyższej niż zazwyczaj kategorii wagowej z lokalnym zawodnikiem Jurim Orlovsem. Młodemu zawodnikowi z Warszawy w tym pojedynku zabrakło pomysłu na ruchliwego przeciwnika i po trzech rundach sędziowie jednogłośnie zadecydowali o zwycięstwie Łotysza. Był to drugi występ Dawida w 2017 roku i jak na razie jego bilans to 1 zwycięstwo i 1 porażka.

W przedostatniej walce gali KOK HEROS Series do ringu wyszedł inny reprezentant GMTG Warszawa, dopiero zaczynający walki na zawodowych ringach, Kamil Pawlak. Jego rywal mógł się pochwalić o wiele większym doświadczeniem i stażem, a także przychylnością składu sędziowskiego co niestety znalazło odbicie w werdykcie. Kamil Pawlak był szybszy, sprytniejszy i raz za razem wyprzedzał ataki Kristapsa. Jednak defensywna postawa, brak inicjowania akcji został odebrany przez sędziów jako zbytnia bierność w ringu i to Łotysz został wskazany jako zwycięzca walki.

HERO’S SERIES:

  • -85 kg: K-1: Vitalijs Buhrjakov (Łotwa) pok. Rodney Uralime (Holanida) KO, 1R
  • -73 kg: K-1: Kristaps Bulmeistras (Łotwa) pok. Kamil Pawlak (Polska)
  • -65 kg: K-1: Ferran Pech Bordas (Hiszpania) vs. Artur Smertjiev (Łotwa) remis
  • -66 kg: MMA: Ervinas Fokinas (Litwa) pok. Dannik Vesneok (Łotwa) duszenie, 1R
  • -83 kg: K-1: Jurij Orlovs (Łotwa) pok. Dawid Mirkowski (Polska) UD
  • -65 kg: K-1: Janis Freimanis (Łotwa) pok. Lukas Lechavicius (Litwa) UD
  • -77 kg: K-1: Raimondas Avlasevicius (Litwa) pok. Pavel Mazurok (Łotwa UD
  • -70 kg: MMA: Sergey Efimov (Łotwa) pok. Mantas Juozeliunas (Litwa) UD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*