HFO 5: Łukasz Pławecki po raz kolejny stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego federacji IPCC [informacja prasowa]

Łukasz Pławecki po raz kolejny stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego federacji IPCC, tym raz w kategorii do 77 kg.

Pas, który zdobył pokonując przed własną publicznością Yankube Jurawę z Kyshenko Gym walcząc jeszcze w wadze lekkiej, zdobi półkę z trofeami nowosądeckiego mistrza od ponad roku. W międzyczasie reprezentant klubu HALNY Nowy Sącz zmienił kategorię wagową, co otwiera drogę do zdobycia kolejnego trofeum tej uznanej w świecie sportów walki federacji.

W walce o tak wysoką stawkę Pławecki zmierzy się z bardzo doświadczonym niemieckim zawodnikiem Waldemarem Wiebe. Pochodzący z Tadżykistanu Wiebe trenuje w Niemczech pod okiem weterana i jednego z najlepszych zawodników słynnej organizacji It’s Showtime Kamala Amranieo w jego klubie Amrani Palace. Waldemar Wiebe stoczył w swojej zawodowej karierze aż 85 walk i tylko 8 razy musiał uznać wyższość rywala. Walczył dla takich federacji jak Glory, Tatneft, Dynamite Fighting Show czy Azjatycki gigant WLF. Wiebe ma 28 lat, mierzy 181 cm i walczy w kategoriach wagowych od 75 kg do 77 kg.

Łukasz Pławecki w ostatnim czasie walczy głównie na dystansie pięciu rund po trzy minuty, bo na tyle kontraktowane są walki o pasy mistrzowskie. Z ostatnich pięciu pojedynków dwukrotnie kończył rywali przed ostatnim gongiem, w tym raz dokonał tego już w pierwszej rundzie. Posiadający zawodowy rekord 22-14-1 Pławecki w maju został mistrzem w wadze do 77 kg jednej z największych zawodowych organizacji sportów walki w Polsce jaką jest FEN, a pod koniec września dołożył do tego tytuł mistrzowski organizacji MFC w tej samej kategorii. W ubiegłym roku reprezentant klubu HALNY Nowy Sącz przed własną publicznością walczył dwukrotnie. Podobnie będzie w roku 2018, ponieważ poza walką na październikowej gali HFO, Pławecki ma w planach jeszcze jeden występ w Nowym Sączu.

Gala HFO 5 odbędzie się 27 października w hali MOSiR przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Bilety na wydarzenie można zakupić online na www.bilety-hfo.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*