HFO: NOWE ROZDANIE. PIERWSZA GALA FEDERACJI NA ANTENIE TVP SPORT – JUŻ 18 MAJA [informacja prasowa]

Nowosądecka organizacja sportów walki HFO rozpoczyna 2019 rok od gali na swoim terenie. HFO: Nowe Rozdanie odbędzie się 18 maja w Nowym Sączu i będzie pierwszym wydarzeniem organizacji po nawiązaniu współpracy z TVP Sport.

Pod koniec ubiegłego roku postawiliśmy sobie za cel znalezienie partnera telewizyjnego. Wspólną, wytężoną pracą udało nam się stworzyć produkt, który zainteresował największą polską telewizją sportową jaką jest TVP Sport i od maja tego roku zaczynamy współpracę. – mówi Jerzy Dąbrowa, prezes federacji HFO.

Kanał TVP Sport od połowy ubiegłego roku można oglądać w jakości HD w każdym niemal domu w Polsce, ponieważ stał się on częścią naziemnej telewizji cyfrowej.

Na gali HFO: Nowe Rozdanie kibice zobaczą najlepszych zawodników z całej Polski, rywalizujących w pojedynkach na zasadach K-1. W karcie głównej wystąpią między innymi Łukasz PławeckiSławomir PrzypisBartosz ZającNorbert JobKamil Koltan oraz Rafał Korczak.  Nie zabraknie także zawodników z zagranicy. W walce wieczoru Łukasz Pławecki zawalczy o prestiżowy tytuł Mistrza Świata ISKA. Poszczególne zestawienia będą ogłaszane wkrótce.

Zależy nam na tym by promować efektowne, zawodowe K-1. Chcemy stawiać na zawodników, którzy całkowicie oddzielili starty profesjonalne od amatorskich, a doświadczenie zdobywali głównie na ligach sparingowych. W przyszłości ogłosimy program współpracy z takimi ligami – mówi Łukasz Czarnowski, dyrektor sportowy i matchmaker HFO – Chcemy współpracować z innymi federacjami w Polsce, wymieniać się zawodnikami, promować dobre, stojące na wysokim poziomie walki. Chcemy robić takie gale jakie sami lubimy oglądać. – dodaje.

Gala HFO: Nowe Rozdanie odbędzie się 18 maja w Nowym Sączu. Niedługo ruszy sprzedaż biletów na wydarzenie. Galę będzie można obejrzeć na kanale TVP Sport oraz  na platformie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.